Yükleniyor...

Web3 Geliştiricisi Sortium, 7,75 Milyon Dolar Topladı

Web3 dünyasının oyun girişimlerinden biri olan Sortium, tohum yatırım turunu tamamladı.

web3 gelistiricisi sortium 775 milyon dolar topladisd

Web3 dünyasının oyun girişimlerinden biri olan Sortium, tohum yatırım turunu tamamladı.

Her geçen gün daha fazla şirket, yatırım turlarında finansman sağlamaya devam ediyor. Bu kez finansman turundan yatırım elde eden isim Web3 için eğlence teknolojisi geliştiren Sortium oldu.

Web3 Geliştiricisi Sortium, 7,75 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Yaklaşık 50 çalışanı bulunan Sortium, sahip olduğu oyun stüdyosuyla web3 dünyası için yeni oyunların geliştirilmesi için çalışıyor. Şirket, kısa süre önce tohum yatırım turunu tamamladı. Tura, kripto hedge yonu Arca da katıldı. Turdan 7,75 milyon dolar toplandığı açıklandı. Tabii aslında Sortium, SEC’e gönderdiği dosyada, tohum yatırım turu için hedefini 14 milyon dolar olarak koymuştu. Ancak sonrasında bu miktarın tamamını elde etmek için devam etmemeye karar verdiğini açıkladı.

Sortium CEO’su Marc Seal, ilk aşamada 14 milyon dolar toplamaya başladıklarını belirtti. Sonrasında o yoldan gidilmemesinin sebebinin ‘Stratejik ortaklıklara daha fazla odaklanmak’ olduğunu açıkladı.

web3 gelistiricisi sortium 775 milyon dolar topladisds

Sortium, kullanıcıların 3D varlıklar oluşturulmasına, geliştirmelerin yapay zeka ile yapılmasına, hatta tokenize edilmesine olanak sağlıyor.

Finansman tarafından bakarsak şirket, hala tohum turuna ilgi duyan yatırımcılardan 2 milyon dolar daha kabul etmeyi planlıyor. Aynı zamanda şimdilerde masada, A Serisi turun ne zaman ve asıl gerçekleştirileceğine dair yol haritasının çizilmesi var.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x