Yükleniyor...
Sponsored

Web3 Oyun Geliştiricisi Xterio, 40 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Web3 oyun geliştiricisi ve yayıncısı Xterio, 300 milyon dolarlık bir değerlemeyle 40 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

Web3 Oyun Gelistiricisi Xterio 40 Milyon Dolar Yatirim Aldi

Web3 oyun geliştiricisi ve yayıncısı Xterio, 300 milyon dolarlık bir değerlemeyle 40 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Xterio, video oyunu geliştiricisi FunPlus, risk sermayesi şirketi Makers Fund, FTX Ventures ve blockchain oyun platformu XPLA’nın ortak liderliğindeki bir finansman turunda 40 milyon dolar topladı.

Xterio, Yatırım ile Web3 Oyun Ekibini Büyütecek

Xterio tarafından yapılan açıklamada, turdaki diğer yatırımcılar arasında Animoca Brands, HashKey, Foresight Ventures, Infinity Ventures Crypto ve Matrix Partners’ın yer aldığı duyuruldu.

Yatırımın SAFT satışı yoluyla toplandığını belirten şirketin kurucu ortağı Jeremy Horn, The Block’a verdiği bir röportajda şunları söyledi;

“Bu Xterio’nun ilk bağış toplamasıydı ve gelecekteki token (SAFT) satışı için basit bir anlaşma ile gerçekleştirildi. Tur, Xterio’nun değerlemesini 300 milyon dolara çıkardı.”

Horn, şu anki piyasa düşüşünün Xterio’nun yatırımcıları ekstra ikna edici olmak için çalışması gerektiği anlamına gelse de, firmanın nihayetinde aşırı talep edilen bir turu kapattığını ve değerlemesini düşürmek zorunda kalmadığını da sözlerine ekledi.

40 milyon dolarlık yatırım alan Xterio, web3 oyunları geliştirip yayınlamayı ve ekibini genişletmeyi planlıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada oyunlarla ilgili bir bilgi verilmedi ancak, kalite olarak piyasadaki en iyi konsol oyunlarına eşit olacakları belirtildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x