Yükleniyor...

Web3 Platformu, 25 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Web3 geliştirici platformu Fleek, Ekim ayında Polychain Capital liderliğinde 25 milyon dolarlık Seri A turunu tamamladı.

Web3 Platformu 25 Milyon Dolar Yatirim Aldi

Web3 geliştirici platformu Fleek, Ekim ayında Polychain Capital liderliğinde 25 milyon dolarlık Seri A turunu tamamladı.

2018 yılında kurulan Fleek’in iş modeli birkaç yenilemeden geçti. 2020 yılında Terminal’den Fleek’e dönüşen şirket, kullanıcılara dosya paylaşım protokolü InterPlanetary File System (IPFS) üzerinde web siteleri ve uygulamalar oluşturmanın, dağıtmanın ve barındırmanın kolay bir yolunu sunuyor.

Web3 Platformuna 25 Milyon Dolarlık Yatırım

Web3 geliştirici platformu Fleek, Polychain Capital liderliğinde 25 milyon dolarlık Seri A artışını kapattı.

Bir şirket açıklamasına göre Digital Currency Group, North Island Ventures ve Coinbase Ventures da tura katılan yatırımcılar arasında yer alıyor. Girişim daha önce tohum finansmanı olarak 5 milyon dolar toplamıştı.

Fleek şimdi çeşitli web3 protokollerinde barındırma ve depolama hizmetleri sunuyor. Platform şu anda bu hizmetleri sağlamak için AWS ve Cloudflare gibi web2 sağlayıcılarından yararlanıyor.

Fonlar, Fleek Network’ü ve yeni Fleek platformunu geliştirmek için kullanılacak. Fonların bir kısmının ekibi genişletmek ve topluluğu büyütmek için de kullanılacağı belirtildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x