Yükleniyor...

WeChat’in Sahibi Tencent, Dijital Para Ekibi Kuruyor

Dijital para birimleri ve dijital varlıklar çok sayıda şirket tarafından büyük ilgi görüyor.

tencent dijital para araştıraack

Dijital para birimleri ve dijital varlıklar çok sayıda şirket tarafından büyük ilgi görüyor. WeChat’in sahibi Çinli internet devi Tencent de bu ekosistemin daha derinlerine inmeyi hedefliyor. Bilindiği üzere kripto para birimleri için yeni kullanım durumlarını araştırmak hala tartışmalı bir yaklaşım olmaya devam ediyor. Ama bunun yanı sıra birçok firma da bu alanda daha etkin olmak istiyor. WeChat de bu durumdan nasibini alan firmalardan birisi. Alınan kripto para birimlerini araştırma kararı şirket çalışanlarına e-posta ile bildirildi. Şirketin genel ödeme şemsiyesi altında yeni bir kripto para birimi araştırma bölümü oluşturulacak.

Kendi Dijital Para Birimini Çıkarmayacak

WeChat ve WeChat Pay gibi platformlarıyla adını duyuran Tencent, dünyanın en önemli firmalarından birisi. Yayınlanan bir habere göre firma, kullanıcılarına sunduğu ödeme hizmetlerini geliştirmek istiyor. Firmanın amacı kendi dijital parasını çıkarmaktan ziyade kripto para birimlerini incelemek olarak ifade edildi.

İddialara göre Tencent, Facebook’un Libra’sının yarattığı potansiyel tehdidi ele alacak. Araştırma, küresel olarak ödemelerin geleceğini şekillendirmeye kesinlikle yardımcı olabilir. Konuyla ilgili olarak Tencent’ten henüz bir açıklama gelmedi.

Tencent, kripto para birimleri ve blockchain teknolojisine aktif ve uzun süredir ilgi duyuyor. 2017 yılında dijital varlık yönetimi ve kimlik doğrulaması dahil olmak üzere blockchain hizmetleri sunan bir platformu açıklayan bir White paper yayınladı. Ekim ayında şirket, blockchain teknolojisini kullanan finansal hizmetler sağlamak için sanal bir banka açacağını da açıkladı. Bu ay, mevcut dijital bankası WeBank, Çin’in ulusal blockchain ağı için ilk teknik altyapı sağlayıcısı oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner