Yükleniyor...

WEF, Blok Zincir İle İlgili Rapor Yayınladı

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), blok zincirlerin iklim değişikliğine karşı mücadelede gerekli altyapıyı nasıl sağladığını açıklayan bir teknik inceleme yayınladı.

WEF

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), blok zincirlerin iklim değişikliğine karşı mücadelede gerekli altyapıyı nasıl sağladığını açıklayan bir teknik inceleme yayınladı.

WEF paylaştığı teknik incelemede, blok zincirin iklim değişikliği ile mücadeledeki değerini dört ayrı kategoriye ayırmış. Teknik incelemeye göre ilk olarak, blok zincirleri iklim müzakerelerinde güveni ve hırsı güçlendirebilir. İkinci olarak piyasa şeffaflığını ve güvenirliğini artırabilir. Bunun yanı sıra proje geliştiricilere daha fazla fon aktarabilir ve son olarak iklim eylemine erişimi demokratikleştirebilir. 

Llyr: Blok Zincir Teknolojisi Bize Yardımcı Olabilir

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

WEF’in kripto etkisi ve sürdürülebilirlik hızlandırıcısında (CISA) blok zinciri ve dijital varlıklar başkanı olan Brynly Llyr, konu ile ilgili yorumda bulundu. 

Llyr, gelişmekte olan teknolojileri iklim değişikliğini ele almaya yardımcı olacak araçlar olarak görmenin ve araştırmanın oldukça önemli olduğunu söyledi. Llyr konuşmasının devamında ise şu ifadeleri kullandı: “Küresel iklim altyapısı, araçları ve koordinasyon teknolojileri, değişen gezegen ekosistemimize ayak uydurmamıza yardımcı olabilir. İşte bu noktada blok zinciri ve ortak altyapı teknolojileri bize yardımcı olabilir.” 

Teknik incelemede ayrıca, blok zincirin potansiyeli nedeniyle, sektör liderlerinin duyarlı dijital iklim inovasyonunu destekleyen yapıcı bir düzeltmeye ihtiyaç olduğu konusunda hemfikir oldukları vurgulandı. 

Blok zinciri iklim projesi Flowcarbon’un CEO’su Dana Gibber, politika yapıcıların sadece en öne çıkanları değil, blok zincirlerinin çeşitli uygulamalarını dikkate almalarının önemli olduğunu söyledi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x