Yükleniyor...

Weibo, Kripto Para Borsaları Huobi, OKEx ve Binance Hesaplarını Askıya Aldı

Çin'in Twitter benzeri sosyal medyası Weibo, kripto para borsalarını hedef alan bir girişim gibi görünen bir eyleme imza attı.

huobi okex binance weibo

Çin’in Twitter benzeri sosyal medyası Weibo, kripto para borsalarını hedef alan bir girişim gibi görünen bir eyleme imza attı. Weibo, Huobi, OKEx, Binance ve MXC’nin resmi hesaplarını askıya aldı.

Gün içinde Çinli Weibo kullanıcıları Huobi, OKEx, Binance ve MXC hesaplarının erişilemez hale geldiğini fark etmeye başladı. Weibo, profilleri ve çevrimiçi içeriği hem kendi standardına göre hem de Çin hükümetinin yönetimi altında sansürleyebildiğinden, görünüşte hedeflenen çabaya neyin yol açtığı henüz belli değil.

Sosyal medya yalnızca bu hesapların yasaları ve topluluk kurallarını ihlal ettiğini iddia etti ancak daha fazla açıklama yapılmadı. Binance’in resmi Weibo hesabı ilk kez askıya alınmıyor ama aynı anda 3 borsanın hedeflendiği bir eylem ilk defa gerçekleşiyor.

Çin’de genellikle HBO olarak anılan Huobi, OKEx ve Binance, Çin kripto para topluluğu içinde en yaygın kullanılan kripto para borsalarıdır.

Askıya alma, Çinli yatırımcılar arasında belirsizliğe neden olmuş gibi görünüyor. Veriler, Çinli kullanıcıların çevrimiçi olarak askıya alındığını fark ettikten hemen sonra yerel token’lar HT, OKB ve BNB %3 ila %7 arasında bir düşüş görmeye başladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x