Anasayfa Bitcoin Haberleri Weiss: 21 Milyondan Fazla Bitcoin Var!

Weiss: 21 Milyondan Fazla Bitcoin Var!

ABONE OL:google-news

Derecelendirme ajansı Weiss Ratings, dünyada aslında 21 milyondan fazla Bitcoin (BTC) olduğunu iddia etti.

Tartışmalı kripto para birimi gönderileriyle tanınan Weiss, 25 Mayıs’ta bir tweet atarak, maksimum BTC arzının 21 milyondan ibaret olduğu iddiasına karşı çıktı. Weiss, borsaların gerçekte var olandan daha fazla Bitcoin olduğu izlenimini vermek için kaldıraç kullandığını savundu.

21 Milyondan Fazla BTC

Weiss’in gönderisinde “Popüler Olmayan Görüş: #Bitcoin arzı 21 milyondan fazla” ifadelerini kullanıldı.

“Borsalar, herhangi kripto varlığının mevcut arzından, tıpkı  bankaların fiat para arzında uyguladığı gibi kaldıraç uygulayarak daha fazlasını kullanabilir.”

Weiss, borsaların sunduğu bu modeli eleştiriyor. Son zamanlarda yaşanan kitlesel terk etmelere rağmen hala popüler olan kripto para borsaları aslında güven sorunu oluşturuyor. Weiss attığı tweet’te şu ifadeleri kullanıyor:

“Tek güvenli koruma yöntemi kendi kripto paranızı korumaktır. Ne anahtarınızı ne de şifrenizi.”

Şu ana kadar çıkarılmış Bitcoin sayısı 18.3 milyon, ancak hepsi dolaşımda değil. Tahminlere göre yaklaşık 4 milyon BTC’nin geri döndürülemez bir şekilde kaybedileceğini düşünülmektedir.

Sorun Yaşanıyor

Borsaların Bitcoin rezervleri 2018’in sonundan bu yana en düşük seviyede. Piyasadaki bu değişim, Bitcoin kullanıcılarının üçüncü tarafın velayetinin riskleri hakkında oluşturmaya çalıştığı farkındalığı artırma çabalarından bağımsız biçimde gelişti. Özellikle, bu yıl 3 Ocak’ta gerçekleşen “Proof-of-keys” etkinliğinin borsalardaki rezervlerin azalmasında çok etkili olmadığı belirlendi. Bitcoin genel olarak A- skoruyla zirvede. Weiss’e göre ise BTC piyasa performansıyla sorun yaşıyor.

Bitcoin

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Bizi Takip Edin

918BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,465TakipçilerTakip Et
585AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar