Yükleniyor...

Weiss: Monero Yakında Tahtını Kaybedebilir

Weiss Ratings’e göre, Monero yakında tahtını Zcash’e (ZEC) karşı kaybedebilir

monero tahtını kaybedebilir zcash

Weiss Ratings’e göre, Monero yakında tahtını Zcash’e (ZEC) karşı kaybedebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para derecelendirme şirketi Weiss Ratings, gizlilik odaklı kripto para birimi Monero’nun (XMR) başka bir gizlilik odaklı kripto para birimine karşı tahtını kaybedebileceğini dile getirdi.

Gizliliği önemseyen kullanıcıların Zcash’i öğrenmeye başladığını ve kripto para birimine olan ilginin arttığını belirten Weiss Rating yakında büyük bir değişiklik olacağını vurguladı. Zcash’in yeni Heartwood güncellemesi Monero’nun kaybını tetiklemiş olabilir. Heartwood güncellemesi sayesinde, üçüncü tarafların entegrasyonu için tüm engeller kaldırıldı ve daha sağlam bir gizlilik yaratıldı.

Zcash Monero’yu Geçebilir

Zcash’te kasım ayında gerçekleşecek halving etkinliği yatırımcıları sadece gizlilik açısından değil, yatırım açısından da ZEC’e çekebilir. Kripto para birimlerinin ve Bitcoin‘in ana özelliklerinden birinin gizlilik olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte, artan izleme mekanizmaları sayesinde, yatırımcıları ek gizlilik paralarına yönlendirerek birçok Bitcoin işlemi kolayca takip edilebilir. Monero, toplam piyasa değeriyle en iyi gizlilik odaklı kripto para birimi olmasına rağmen, Zcash bu durumun değişmesine neden olabilir. Buna ek olarak, Monero son zamanlarda ilk 10’da ciddi bir düşüş yaşadı ve 15. sıraya geriledi.