Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Weiss Ratings: Bitcoin (BTC) 2017’deki Performansını Taklit Ederek Rekor Seviyeye Ulaşabilir

Weiss Ratings: Bitcoin (BTC) 2017’deki Performansını Taklit Ederek Rekor Seviyeye Ulaşabilir

ABONE OL:google-news

Weiss Ratings ekibi, Bitcoin’in bu yıl 2017 performansını tekrar edebileceğini düşünüyor. Ekibin yakın zamanda yayımladığı bir rapora göre, mevcut piyasa hareketi Bitcoin (BTC) için bir deja-vu durumu yaratabilir.

Bununla birlikte, Bitcoin’in Grayscale ve MicroStrategy gibi firmaların öncülük ettiği kurumsal yatırımlar nedeniyle ana akım haline gelerek, bu yıl 325.000 dolara ulaşma olasılığına dikkat çekiyor. Raporda, özellikle Grayscale ve Microstrategy’nin Bitcoin alımlarını hızlandırdığı belirtiliyor.

Ekip analizini şu şekilde açıklıyor:

“BTC, 1 Ocak’ta 29.000 dolarda kaldı. 2017’deki değerin yalnızca yarısı kadar artsa bile, yine de 325.000 doların üstüne çıkacak! Her iki durumda da, yeniden déjà-vu yaşamak için şekilleniyor… kripto paraya yönelik eğilimler sadece (olumlu yönde) değişmekle kalmıyor, olumlu bir şekilde de yaygınlaşıyor. Bu, Bitcoin için büyük bir yükseliş.

Ancak yine de yıldırımın aynı yere iki kez düşmeyeceğini düşünüyorsanız…  veya Bitcoin’in 2017 benzeri bir sezonu 2021’de yaşamayacağını düşünüyorsanız… şunu düşünün: Doğası gereği bu mümkün.”

Bitcoin’in (BTC) 21 Milyonluk Sabit Arzı Yükseliş İçin Yeterli

Bitcoin’in temel arz-talep dinamikleri açısından Weiss’in raporu, BTC’nin 21 milyonluk sabit sınırının, talep arttıkça bir fiyat artışına neden olacağı öngörüsünü yineledi. Diğer varlık sınıflarının aksine, Bitcoin’in arzı her fiyat artışında genişlemez.

Weiss’teki ekip, her fiyat artışıyla yeni listelemeler yapan hisse senetlerini örnek gösterdi. Ayrıca, altının her fiyat artışıyla birlikte, madencilerin de daha önce madencilik için ekonomik olmayan maden yataklarını keşfetmeye teşvik edildiğini vurguladılar.

Ancak Bitcoin’in arzının, talebin artması nedeniyle parabolik hareketlerin devam etmesini mümkün kılan sert bir tavanı vardır:

“Bu nedenle, kripto para piyasaları rutin olarak üstel parabolik yükselişlere giriyor… sadece geri çekilmek, toparlanmak ve ardından devasa yükselişler sergilemek için. Bir kripto para her patladığında, değerlemeler hiçbir zaman daha önce olduğu seviyeye geri dönmez.

Bunun nedeni, birbirini izleyen her yeni patlamanın, asla ayrılmayan yeni insanlar getirmesidir.

Aslında, kripto para evreni böyle büyüyor: Boğa koşusu sırasında yeni insanları getirerek. Ardından, kaçınılmaz olarak ortaya çıkan ayı piyasalarında altyapıyı sağlamlaştırarak ve genişleterek.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar