Yükleniyor...

Weiss Ratings: “Ethereum (ETH) Düzeltmesi Tamamlanınca Yeni ATH Görülecek”

2020’de oldukça iyi bir performans sergileyen Ethereum fiyatı, kripto para piyasasıyla beraber kısa süre önce düşüşe geçti

Weiss Ratings Ethereum ETH Duzeltmesi Tamamlaninca Yeni ATH Gorulecek

2020’de oldukça iyi bir performans sergileyen Ethereum fiyatı, kripto para piyasasıyla beraber kısa süre önce düşüşe geçti. Bu Cuma günü 112 milyon dolarlık devasa bir ETH opsiyon sözleşmesinin sona ermesi beklenirken, bazı yatırımcılar daha büyük bir geri çekilme için hazırlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bununla birlikte, Weiss Crypto Ratings, ETH’nin yeni rekor seviyelere çıkmaya hazır olduğunu belirterek, yatırımcıların ikinci en büyük kripto para biriminde açıkça yükselişe geçtiğini vurguladı.

Ethereum (ETH) Düzeltmesinden Sonra Büyük Ralli Geliyor

Bitcoin fiyatı 11.300 dolar bölgesine önemli bir düşüş kaydetti. Bu kayma, Ethereum gibi diğer kripto para birimlerinin de önemli destek alanlarının altına düşmesine sebep oldu. Birkaç gün boyunca 400 doların üzerine çıktıktan sonra ETH, 380 doların altına düştü. Bununla birlikte, trader’lar geri çekilmeden etkilenmiyor.

ABD merkezli ekonomi araştırma kuruluşu Weiss Ratings, yakın tarihli bir paylaşımda, Ethereum’un geri çekilme sebebiyle aşırı ısındığını bildirdi. Weiss, kripto para biriminin düzeltmeye uğradıktan sonra yeni zirveleri hedeflediğini iddia etti.

Temel İndikatörler İyi Görünüyor

ETH’nin son günlerde fiyatlarındaki düşüşe rağmen, DeFi sektörü çok hızlı bir büyüme kaydetti. DeFi Pulse tarafından sağlanan verilere göre, DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer yakın zamanda ilk kez 7 milyar doları aştı.

Aave (LEND), halihazırda kilitli olan 1.51 milyar dolarlık varlıkla şu anda en büyük DeFi protokolüdür. Aave’nin son birkaç gün içindeki katlanarak büyümesi, borç verme platformunun İngiltere Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından Elektronik Para Kurumu (EMI) lisansı almasının ardından gerçekleşti. Aave protokolünü 1.42 milyar dolarlık kilitli MakerDAO takip ediyor.

DeFi cephesinin yanı sıra, uzmanlar ETH’nin zincir içi temellerinin her zamankinden daha güçlü olduğuna inanıyor. Örneğin, Placeholder Capital ortağı Chris Burniske, güçlü “zincir üzerindeki ekonomiler” ve ana akımın kripto varlık algısı, çılgın Ethereum yükselişini tetikleyebileceğini öne sürdü. Gelişen DeFi ve zincir içi ekonomiler, yakın gelecekte Ethereum’un önceki yüksek seviyelerini aşmasına yardımcı olacakmış gibi görünüyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x