Yükleniyor...

Weiss Ratings’e Göre Bitcoin’in (BTC) 180 Bin Doları Görmesi Mümkün Ancak Bir Şartla…

ABD merkezli bir yatırım veri firması olan Weiss Ratings, Bitcoin'in 180.

bitcoin outperforms

ABD merkezli bir yatırım veri firması olan Weiss Ratings, Bitcoin’in 180.000 dolara ulaşması için gerekenleri açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin ile ilgili yeni bir incelemede, firmaya göre güvenli bir liman varlığı olarak BTC’nin gerçek potansiyelinin ortaya çıkmaya başladığı görülüyor. Firma artan kurumsal ilginin bir işareti olarak Grayscale Bitcoin Trust hisselerinin artan talebini gösteriyor.

“2019’un üçüncü çeyreği ile 2020’nin ilk çeyreği arasında, [GBTC] ‘ye yatırılan miktar iki kattan fazla arttı ki bu artış 388.9 milyon dolardan 818.5 milyon dolara gelindiğini gösteriyor.”

Weiss, riskten korunma fonu yöneticisi, efsanevi isim Paul Tudor Jones’un Bitcoin vadeli işlem piyasasına girmesinin, kurumların kripto pazarlarına artan düzeyde ilgi gösterdiğine inanıyor. Weiss, BTC’yi merkez bankalarının istediği gibi para bastığı bir ortamda “en yüksek kâr potansiyeline sahip bir güvenli liman varlığı” olarak adlandırıyor.

Ancak büyük paralı oyuncuların gelmesi buz dağının sadece görünen kısmı.

Firma, Bitcoin’in güvenlik, taşınabilirlik ve fayda açısından altından çok daha iyi olduğunu ve yatırımcıların Bitcoin’in güvenli bir liman varlığı olarak altından daha üstün olduğu gerçeğini kavramasının ardından kapıların açılacağını söylüyor.

“Bitcoin altının güvenli liman anlatısıyla kazandığı yatırımların sadece üçte birini yakalarsa, 180.000 dolar civarında işlem görebilecektir. Bu da bugünkü seviyelerden yaklaşık 20 kat artış göreceğimiz anlamına gelir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x