Yükleniyor...

Wemade’den UNICEF’e 100 Yıllık Söz

Güney Kore merkezli oyun şirketi Wemade, 100 yıl boyunca UNICEF'e 100 milyon dolarlık kripto para birimi bağışlayacağını açıkladı.

wemadeden unicefe 100 yillik soz

Güney Kore merkezli oyun şirketi Wemade, 100 yıl boyunca UNICEF’e 100 milyon dolarlık kripto para birimi bağışlayacağını açıkladı. Bağışlar her yıl 1 milyon dolar şeklinde yapılacak. Ödenecek kripto para birimi için ise WEMIX seçildi.

Wemade, UNICEF’e 100 Milyon Dolarlık WEMIX Bağışı

Wemade, önümüzdeki 100 yıl boyunca UNICEF‘e WEMIX kripto para biriminde bağışta bulunacak. Bağışların yıllık değeri toplam 1 milyon dolar. Yani şirket, 100 yılın sonunda UNICEF’e 100 milyon dolarlık kripto para birimi bağışlamış olacak. İkili arasında imzalanın anlaşmanın ismi “100 Yıllık Söz” olarak açıklandı.

Yapılan bağış, UNICEF’in Reimagine Education projesine ve dünya çapındaki diğer çocuk hakları projeleri gibi çocuk eğitim programlarına gidecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan UNICEF Kore yetkilisi Lee Ki-cheol şunları söyledi:

“Dijital teknolojideki eşitsizliğin, çocuklar büyüdükçe ve kendi geleceklerini kurmaya çalıştıkça ölümcül etkileri olacak. 100 yıllık sosyal adanmışlığımız için Wemade’e teşekkür ediyoruz”

Wemade CEO’su Henry Chang ise açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Bir kerelik katkı olarak katılmak yerine, eğitim ortamının sürdürülebilir gelişimini gerçekleştirmek için ‘100 Yıllık Söz’ verdik”

Bu arada WEMIX‘in son zamanlarındaki performansa bakacak olursak,

CoinGecko’nun verilerine göre WEMIX, haberin yazımı itibariyle 2.27 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte yüzde 2.5’lik değer kaybı yaşayan kripto para birinin son 7 gündeki kaybı ise yüzde 17.8 oranında. Bu arada WEMIX, son 1 yılda yüzde 305.5 oranında değer kazanmış olmasıyla da dikkat çekiyor. Kripto para birimi, Kasım 2021’deki yükseliş döneminde 24.71 dolara çıkarak ATH yapmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner