Yükleniyor...

Western Union CEO’su Hikmet Ersek, “Bitcoin düzenlendiğinde onu kullanabiliriz.”

Dünya para transferi piyasasında lider konumda olan Western Union'un başına 49 yaşında CEO pozisyonunda geçen Hikmet Ersek, Bloomberg kanalında yaptığı konuşmada, "Bitcoin para birimi olarak düzenlendiğinde onu kullanabiliriz.

Dünya para transferi piyasasında lider konumda olan Western Union’un başına 49 yaşında CEO pozisyonunda geçen Hikmet Ersek, Bloomberg kanalında yaptığı konuşmada, “Bitcoin para birimi olarak düzenlendiğinde onu kullanabiliriz.” şeklinde açıklama yaptı. Daha önce Mastercard, General Electric Capital şirketlerle geçmişi olan Ersek, Western Union’a geçtiğinden beri Türkiye’deki aksiyonların başında gelen isim. Western Union şu anda Türkiye’de; Finansbank, PTT, Al Baraka Türk, TEB, Türkiye Finans, Ziraat Bankası, ING Bank, Fortis, Türkiye Finans, Denizbank, T-bank gibi şirketlerle iş yapmakta.

Konuşmasında kullanıcı taleplerin oldukça önem verdiklerini vurgulayan Ersek, talep doğrultusunda Bitcoin’in adapte edilebileceğini, fakat her şeyden önce Bitcoin’in bir para birimi olarak düzenlenmesi gerektiğini belirtti. Para transferi endüstrisinin bir çok düzenlemeye tâbi tutulduğuna değinen Ersek, düzenlemeler ve müşteri talebi dahilinde “Neden Bitcoin’i kullanmayalım ki?” şeklinde açıklama yaparak Bitcoinseverleri de bir yandan umutlandırdı.

Konuşmanın tamamını aşağıda izleyebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner