Wikileaks Bağışlarının Önemli Kaynakları Bitcoin ve Litecoin • Coinkolik
Yükleniyor...

Wikileaks Bağışlarının Önemli Kaynakları Bitcoin ve Litecoin

Kâr amacı gütmeyen ve bir çok gizli belgeyi yayınladıktan sonra medyanın odak noktası haline gelen Wikileaks, 24 Ocak tarihinde yaptığı açıklamayla, Wikileaks'e yapılan bağışların büyük bir çoğunluğunun Bitcoin ve Litecoin ile gönderildiğini belirtti.

Kâr amacı gütmeyen ve bir çok gizli belgeyi yayınladıktan sonra medyanın odak noktası haline gelen Wikileaks, 24 Ocak tarihinde yaptığı açıklamayla, Wikileaks’e yapılan bağışların büyük bir çoğunluğunun Bitcoin ve Litecoin ile gönderildiğini belirtti.

Twitter’da paylaştıkları gönderi, Wikileaks’in resmi bağış sayfasının da linkini içermekte. Wikileaks’e yapılan bağışlar Express, MasterCard ve PayPal aracılığı ile yapılabiliyor. Ayrıca Wikileaks, Visa ile yapılan veya banka hesabına para yatırılarak yapılan bağışları da kabul ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

 

Wikileaks, ödeme tarihçesinde görüldüğü gibi Aralık ayında 56 BTC (46,444.68 USD) bağış topladı.

wikileaks detaylı

Bitcoin ve Wikileaks

Wikileaks’in duyurusuna göre, Bitcoin destekçileri, muhbirlerin ortaya çıkardığı haberleri de -özellikle ABD hükümetinin Irak Savaşı’ndaki aksiyonları ile alakalı olan 400.000 dökümanın yayınlanması- oldukça ciddi bir şekilde destekliyorlar.  Geçen Haziran ayında Wikileaks, ABD hükümetinin gözetim programını sızdıran CIA çalışanı Edward Snowden’i desteklemek için 7.18 BTC’lik bir destek gerçekleştirmişti.

2010 yılında Bank of America, MasterCard, PayPal ve Visa ile Wikileaks’e yapılan bağışların bloke edilmesiyle, Wikileaks daha güvenli bir ödeme sistemi arayışına Bitcoin ile son vermişe benziyor. Bitcoin ile bağış yapacak bağışçıların ödemelerinin asla bloke edilemeyecek olması, bağışçılar için de iyi bir haber.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x