Yükleniyor...

Wikimedia, Bitcoin Kabul Ettiği İlk Hafta 140.000 Doların Üzerinde Bağış Topladı

Geçen haftalarda Bitcoin ödeme sistemini entegre ederek dijital para ile bağış toplamaya başlayan Wikimedia, ilk haftasında 140.

Geçen haftalarda Bitcoin ödeme sistemini entegre ederek dijital para ile bağış toplamaya başlayan Wikimedia, ilk haftasında 140.000 doların üzerinde bağış topladı. Bitcoin entegrasyonunu talep eden kullanıcıların önce bu sistemin Wikimedia’ya entegre edilmesinde çaba sarfetmesi ve tabi daha sonra da bağışları ile Wikimedia’nın çalışmalarını ödüllendirmesi de, Bitcoin topluluğunun ne kadar cömert bir topluluk olduğunun kanıtı.

Bitcoin şirketler ve kuruluşlar tarafından kabul edilmeye başladıkları ilk zamanlarında, topluluk tarafından büyük ilgi görüyorlar. Bu örnekte de gördüğümüz gibi sadece 1 hafta içerisinde toplanan 140.000 dolar değerindeki bağış, oldukça büyük bir miktar. Bitcoin ödemelerinde Coinbase ile ortaklık gerçekleştiren Wikimedia’nın Bitcoin’i entegre etmesinin nedenleri arasında, ödeme şeklinin oldukça hızlı, basit ve güvenilir gerçekleşmesi yer alıyor.

Kaynak, coinbase

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x