Yükleniyor...

Willy Woo: 1.1 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Hareketi Kripto Para Satışını Tetikledi

Zincir içi veri uzmanı Willy Woo, Bitcoin’de (BTC) yaşanan son piyasa düzeltmesinin, Gemini kripto para borsasındaki 1.1 milyar dolarlık BTC’nin hareketi ile ilgili yanıltıcı verilerden kaynaklandığını ifade etti

willy woo

Zincir içi veri uzmanı Willy Woo, Bitcoin’de (BTC) yaşanan son piyasa düzeltmesinin, Gemini kripto para borsasındaki 1.1 milyar dolarlık BTC’nin hareketi ile ilgili yanıltıcı verilerden kaynaklandığını ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Willy Woo atmış olduğu tweet’te, Glassnode’un milyarlarca dolar değerinde BTC içeren işlemlerin dahili olduğunu açıklayarak, fonların zaten Gemini’nin cüzdanlarında olduğunu belirtti.

“Gemini’ye 1 milyar dolarlık Bitcoin aktığını söyleyen sahte veriler nedeniyle kripto satışları söz konusu. Bu son 30 gün içerisinde 2. kez gerçekleşti.”

Söz konusu veriler, 1.1 milyar dolar değerinde Bitcoin’in, Gemini borsasına aktığını konusunda takipçilerini uyaran Crypto Quant’tan geldi.

Woo atmış olduğu tweet’te Crypto Quant’ın neden hatalı olabileceğine dair bazı nedenler ortaya koydu.

“Bir balina piyasaları boşaltmak adına 18.000 Bitcoin mi gönderdi? Yoksa bu bir veri hatası mıydı? Bu uyarı yaklaşık 28.300 trader’a gönderildi ve spekülatörler dakikalar sonra ellerinde bulunan Bitcoin‘leri sattı.”

Ünlü analist ek olarak, Gemini’nin 1 milyar dolarlık Bitcoin siparişini karşılayacak kadar büyük olmadığını vurgulayarak, borsanın genelde günde yalnızca 100 ila 200 milyon dolarlık işlem hacmi bulunduğunu belirtti.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x