Yükleniyor...

Winamp, NFT Desteğiyle Atağa Kalktı

MP3 çalar uygulaması Winamp, blockchain teknolojisiyle yeniden atağa kalkıyor.

Winamp NFT Destegiyle Ataga Kalkti

MP3 çalar uygulaması Winamp, blockchain teknolojisiyle yeniden atağa kalkıyor.

Türkiye’de özellikle 2000’li yılların başında Winamp uygulaması çok kullanılıyordu. MSN ile birlikte neredeyse iki neslin eğlencesine ve duygularına ortak oldu. Teknoloji savaşında çok ilerleme kaydedemeyen Winamp, blockchain teknolojisinden faydalanarak yeni bir adım attı.

Winamp, NFT Desteği Ekledi

Klasik Windows medya oynatıcısı Winamp, son güncellemesinde müzik NFT’lerini platformuna entegre etti.

Winamp’ın yeni özelliği, kullanıcıların NFT gömülü ses dosyalarını çalmalarına olanak tanıyacak. ve bunu bir Web3 masaüstü yükseltmesi olarak adlandıracak.

1997 yılında piyasaya sürülen Winamp’ın en son sürümü, müzik hayranlarının Metamask cüzdanlarını Brave, Chrome veya Firefox tarayıcıları aracılığıyla Winamp’a bağlamalarına olanak tanıyor. Winamp, ERC-721 ve ERC-1155 ses ve video dosyalarını destekliyor ve Ethereum ve Polygon ile uyumlu.

oneof warner nft muzik

Winamp, NFT desteğinin diğer güncellemelerle birlikte Winamp’ı evrensel ve gelişmiş bir dinleme platformu haline getireceğini söyledi. Ayrıca, 2023’ün başlarında piyasaya sürülecek bir platformlar arası içerik oluşturucu hizmeti içereceğini belirtti.

Winamp CEO’su Alexandre Saboundjian, yenilikle ilgili olarak şunları söyledi:

“Winamp, MP3’lerin müzik dinleme ve müzikten keyif alma şeklimizi değiştirdiği ilk dijital müzik inovasyonunun önemli bir parçasıydı. Şimdi, giderek daha fazla sanatçı web3’ü ve potansiyelini keşfettikçe, bir sonraki yeniliğin öncülüğünü destekliyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner