Yükleniyor...

Winklevoss Kardeşler Bitcoin’in Gelişimi İçin Bağış Yaptı

Gemini, Bitcoin Core katılımcılarına hibe ve destek sağlayan kar amacı gütmeyen kuruluş Brink'in birkaç bağışçısı arasında yer alıyor.

Winklevoss Twins

Gemini, Bitcoin Core katılımcılarına hibe ve destek sağlayan kar amacı gütmeyen kuruluş Brink’in birkaç bağışçısı arasında yer alıyor.

Kripto borsası Gemini, bazı Bitcoin geliştirmelerini finanse ediyor. Kar amacı gütmeyen bir Bitcoin geliştirme kuruluşuna 150.000 dolarlık destek verildi. Ayrıca İnsan Hakları Vakfı’na da Bitcoin olarak 50.000 dolar daha verildi.

Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından yönetilen kripto para borsası imparatorluğu Gemini, bugün 200.000 dolarlık Bitcoin geliştirme fonu başlattığını duyurdu. İkizler Fırsat Fonu olarak adlandırılan 150.000 dolarlık para, doğrudan Bitcoin geliştiricilerine sponsor olmak için Londra’daki kar amacı gütmeyen bir burs programı olan Brink’e gidecek.

Bağışçılar Artıyor

Geliştiriciler, Brink’in kurucu ortağı ve yöneticisi John Newbery ve bir Bitcoin Core katılımcısı ile birlikte çalışacak. Mike Schmidt de başka bir katılımcısı. Square, İnsan Hakları Vakfı ve Kraken de diğer bağışçılar arasında yer alıyor. Geçtiğimiz gün de haberini verdiğimiz gibi Kraken de ayrıca 150.000 dolar bağışlamıştı.

Şimdiye kadar, Berkeley Kaliforniya Üniversitesi’nden yeni bir Bitcoin Core katılımcısı olan Gloria Zhao, blockchain kulübünün başkanı olarak görev yaptı. Zhao, işlem grupları olan “paketler” halinde kripto para göndermenize olanak tanıyan “Package Mempool Accept” adlı bir şey üzerinde çalışacak. Ağ, ücretlerdeki miktara göre paketleri kabul etme veya reddedebilme mantığıyla hareket edecek. Şu anda ağ, bireysel işlemlerin ücretlerini kontrol etmekte ve minimum eşiklerin altındaki ücretleri hariç tutmaktadır.

Gemini ayrıca İnsan Hakları Vakfı’nın Bitcoin Geliştirme Fonuna da Bitcoin olarak 50.000 dolar bağışlayacak. İnsan Hakları Vakfı Salı günü Gemini’yi bağışçı olarak göstererek Zhao’ya 50.000 dolarlık bağış yaptığını duyurdu. Ancak Gemini’nin parasının gelecek yılın ilk çeyreğinde bir sonraki hediye turunda verileceğini söyledi.

Forbes dergisi bu hafta, 30 yaş altı 30 genç girişimci listesine bir başka kadın Bitcoin Core katılımcısı olan Amiti Uttarwar’ı seçti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x