Yükleniyor...

Winklevoss’tan 500 Bin Dolarlık Bitcoin (BTC) Tahmini

Popüler kripto para borsası Gemini kurucusu Tyler Winklevoss, Bitcoin (BTC) ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

tyler winklevoss bitcoin 500 bin dolar

Popüler kripto para borsası Gemini kurucusu Tyler Winklevoss, Bitcoin (BTC) ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Winklevoss yayınladığı bir makalede yeni tip koronavirüs (Covid-19)  pandemisinin etkilerinden, Fed’den ve dünya ekonomisinden bahsederek tüm bu durumların Bitcoin’e olan etkisini anlattı.  Winklevoss, altın, dolar ve petrol gibi değer depolarının temel sorunları olduğunu, bu sorunların da Bitcoin ile çözülebileceğini ifade etti. Popüler isme göre Bitcoin nihayetinde enflasyona karşı tek uzun vadeli koruma.

Altını ve Bitcoin’i Kıyasladı

Winklevoss, makalesinde ABD doları, petrol ve altınla ilgili sorunları ortaya koyarak sonrasında altın ve Bitcoin’den bahsetti. Winklevoss, şu ifadeleri kullandı:

“Para bir teknolojidir. Takasın sınırlamalarını çözmek için ilk olarak binlerce yıl önce icat edildi; yani ekonomistlerin istekler ikilemi çakışması olarak adlandırdığı şey. Herhangi bir teknoloji gibi, para da her zaman geliştirilebilir ve yinelenebilir. İnsanlar başlangıcından bu yana para geliştiriyorlar, kripto sadece en son güncellemedir. Yıllar içinde para, bunlarla sınırlı olmamak üzere, kabuklar, boncuklar, metal, metal destekli kağıt, metalle desteklenmeyen kağıt ve çok daha fazlası dahil olmak üzere birçok forma büründü. Bitcoin, dünyanın ilk internet yerel parasıdır, yani internet için özel olarak oluşturulmuş paradır.”

Winklevoss, altını ve Bitcoin’i kıyaslayarak, şu ifadeleri kullandı:

“Altın klasik enflasyon koruması olsa da, Bitcoin’in de buna hazır olduğuna dair ikna edici sebepler var: Arz. Bitcoin sadece kıt bir emtia değil, evrende deterministik ve sabit bir arzı olan bilinen tek emtiadır. Sonuç olarak, Bitcoin, altının (veya bu konudaki herhangi bir emtianın) gelecekte karşılaşabileceği potansiyel pozitif arz şoklarından hiçbirine tabi değildir. Üstün arz özelliklerinin ötesinde, Bitcoin, altını değerli kılan ve aslında yan yana karşılaştırmada daha iyi performans gösteren diğer tüm özelliklere sahiptir.”

Bitcoin İçin Çılgın Bir Tahmin

Winklevoss, makalesinin devamında Bitcoin’in gelecekte ne kadar olabileceğine dair bir tahminde bulunurak, 500 bin dolar fiyatına işaret etti:

“Bitcoin, 10 yıldan kısa bir süre içinde 200 milyar doları aşan piyasa değerine ulaştı. Bugün, yer üstünde bulunan altının piyasa değeri 9 trilyon dolar. Bitcoin’i altınla kıyaslayacaksak ve Bitcoin bu yolda devam ederse, o zaman Bitcoin’in olması gerekenden 45 kat daha küçük olduğu ortaya çıkmaktadır. Bugün, Bitcoin’in anlık fiyatı katlanabilir yani BTC başına 500 bin ABD doları fiyatını görebiliriz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner