Yükleniyor...
Sponsored

Wintermute Hacklendi 160 Milyon Dolar Çalındı

Kripto para piyasa yapıcısı Wintermute hacklendi ve 160 milyon dolarlık kripto para çalındı.

Wintermule 160 Dolarlik Hack Yasadi

Kripto para piyasa yapıcısı Wintermute hacklendi ve 160 milyon dolarlık kripto para çalındı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Firma CEO’su Evengy Gaevoy konu hakkında Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Firmanın piyasa yapıcılık ve diğer hizmetlerinin etkilenmeyeceğini aktardı.

Wintermute CEO’su Hacklenme Hakkında Açıklamada Bulundu

Wintermute CEO’su Evengy Gaevoy Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada çalınan paranın DeFi operasyonları kaynaklı olduğunu ve şirketin diğer hizmetlerinin bundan etkilenmeyeceğini söyledi.

Gaevoy açıklamalarında şöyle dedi:

“Özsermayede çalınan bu paranın iki katı kadar borcumuz var. Wintermute ile bir MM anlaşmanız varsa, paranız güvende. Hizmetlerimizde bugün ve potansiyel olarak önümüzdeki birkaç gün boyunca bir kesinti olacak ve sonrasında normale dönecek”

Gaevoy 90 varlığın çalındığını söyledi. Çalınan iki token’ın miktarının 1 milyon ile 2.5 milyon dolar arasında olduğunu geri kalanının ise 1 milyon dolar civarında olduğunu açıkladı. Gaevoy, firmanın bunu beyaz şapkalı bir hack olayı olarak değerlendirdiğini de açıklamasına ekledi.

Bunun yanı sıra Wintermute CEO’su Evengy Gaevoy, Telegram aracılığıyla Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarını doğrularken başka bir açıklama yapmadı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x