Yükleniyor...

Wrapped Filecoin (wFIL) DeFi’ye Geliyor

Kripto para saklama sağlayıcı Anchorage, Wrapped Filecoin'i (wFIL) merkezi olmayan finansta (DeFi) yayınlanması için yardımcı olmaya devam ediyor.

wrapped filecoin defiye geliyor

Kripto para saklama sağlayıcı Anchorage, Wrapped Filecoin’i (wFIL) merkezi olmayan finansta (DeFi) yayınlanması için yardımcı olmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ekim ayında piyasaya sürüldükten sonra piyasadaki en büyük merkezi olmayan depolama projelerinden birisi haline gelen Filecoin, DeFi endüstrisinden likiditeye erişmek için kripto para saklama sağlayıcısı Anchorage’dan destek almaya başladı.

Anchorage dün, Tokensoft ve yatırım firması CMS Holdings ile işbirliği içerisinde Wrapped Filecoin’in (wFIL) piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Zincirler arası varlıkları Ethereum Blockchain’e getirmek için tasarlanan Wrapped programının bir parçası olan Wrapped Filecoin, yeni ortaya çıkan Filecoin’in depolama piyasasında çok ihtiyaç duyulan likiditeyi getirirken, diğer bir yandan da DeFi protokollerinin kullanıcılar için getiri sağlamasına da yardımcı olacak.

Wrapped tokenler, DeFi ekosisteminin önemli bir parçası haline geldi. DeFi veri sağlayıcısı DeFi Pulse’a göre göre Wrapped Bitcoin (BTC) gibi çözümler, DeFi ekosistemine 2.3 milyar dolardan fazla değer kattı ve wBTC gibi, wFIL’in de benzer şekilde piyasaya etki etmesi bekleniyor.

Filecoin Ekosistemi Başkanı Colin Evran yaptığı basın açıklamasında konu ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

“Wrapped Filecoin, Filecoin madencileri ve depolama kullanıcıları için büyük fırsatlar yaratan, gerçekten yaratıcı bazı DeFi ürünlerinin kullanılmasını mümkün kılacak. Merkezi olmayan depolamayla ilgilenen düzinelerce kişi ve kurumdan her gün çok fazla yenilik görüyoruz ve DeFi yetenek havuzuna yeni varlığımızı katmaktan heyecan duyuyoruz.”

Filecoin İçin Daha Doğru Fiyatlandırma Politikası Oluşacak

Ethereum’un DeFi piyasası, trader’ların varlıklar için adil fiyatlar bulmalarını veya yeni teknolojiler oluşturmaya yatırım yapmak için kredi sağlamalarını kolaylaştıran, büyük miktarlarda likidite ve token biçiminde değer sunar. Bu durum farklı kullanım alanları için depolama kapasitesi fiyatlandırması için ayrı bir piyasayı kullanan Filecoin için de uyumluluk aşamasını kolaylaştıracak bir etken olarak kabul ediliyor.

Ethereum ve Filecoin piyasası arasındaki DeFi likiditesinin köprülenmesi, daha fazla trader’ın wFIL token satın almasına ve satmasına izin vererek, Filecoin’in depolama kapasitesi için arz ve talebi daha doğru yansıyan fiyatlandırmasına yol açacaktır.

Wrapped Filecoin’e şu an için merkezi olmayan kripto para parası Uniswap üzerinden erişebiliyor ancak ilerleyen günlerde Anchorage ve Tokensoft, farklı platformlarda da tokeni listelemeyi planlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x