Yükleniyor...

Xapo Bitcoin Bankası, 20 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Bitcoin bankası olarak kullanıcılarına hizmet sağlayan, daha önce de duyurdukları ve bu aydan sonra kullanıcılara ulaşacak olan Bitcoin kartı ile dikkatleri çeken Xapo, Greylock Partners  ve Index Ventures'tan 20 milyon dolarlık yatırım imkanı sağladı.

Bitcoin bankası olarak kullanıcılarına hizmet sağlayan, daha önce de duyurdukları ve bu aydan sonra kullanıcılara ulaşacak olan Bitcoin kartı ile dikkatleri çeken Xapo, Greylock Partners  ve Index Ventures’tan 20 milyon dolarlık yatırım imkanı sağladı. Index Ventures, daha önce BitPay için de bir fonlama serisi başlatmıştı.

Daha önce Fortress Investment Group ve Ribbit Capital şirketlerinden de 20 milyon dolarlık yatırım alan Xapo, bu yeni yatırım ile birlikte 40 milyon dolarlık bir fonlamaya ulaşmış ve şirket değerini 100 milyon dolara taşımış oldu. Şirkete yatırım yapan isimlerden bir kaçı da Silikon Vadisi’nin önemli isimlerinden, Jerry Yang (Yahoo! Inc. kurucu ortağı), Max Levchin (PayPal kurucu ortağı) ve Mail.ru yatırımcısı Yuri Milner olarak karşımıza çıkıyor.

Xapo CEO’su Wences Casares, şirket blogunda şu şekilde bir açıklamada bulunuyor:

“Wall Street fonlarının, piyasaların ve finansal kurumların ellerinde bulundurdukları Bitcoinlerin güvenliğini yüksek derecede sağlamak için, kullanıcıların günlük hayatta Bitcoin kullanabilmeleri için geliştirdiğimiz sistemi daha da ileri noktalara taşımak üzere taahhüt veriyoruz.”

Xapo, Bitcoin kartları için ABD ve Avrupa pazarında kartların dağıtımı için finansal kurumlar ile anlaşma sağlamış.

Kaynak, Xapo blog, newsbtc

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x