Yükleniyor...

XRP 0.66 Dolara Yükselirken, Ripple 1 Milyar XRP’nin Kilidini Açtı

XRP, hafta sonu 0.

XRP, hafta sonu 0.32 dolar seviyesinden 2 kat artış elde ederek 0.66 dolar seviyesine ulaşmayı başardı ve artmaya da devam ediyor.

Bir U.Today haberine göre, fiyat yükselmeye devam ederken Ripple, Escrow cüzdanından 1 milyar XRP’yi çıkardı. Diğer büyük oyuncular -Bitstamp, Coinbase vd.- ise, 645 milyon XRP’lik devasa bir transfer gerçekleştirdi.

Ripple 1.000.000.000 XRP’nin Kilidini Açtı

Whale Alert’ten alınan verilere göre blokzinciri devi Ripple, alışkanlık haline gelen, Escrow cüzdanından 1 milyar adet XRP’yi serbest bıraktı.

Serbest bırakılan XRP’nin 800 milyonu, bir kural olarak kilitleniyor ve yaklaşık 200 milyonu ise Ripple tarafından operasyonel giderleri, yatırımları vb. karşılamak için kullanılıyor. Şimdi Ripple’ın ABD tarafından başlatılan menkul kıymet davası ve onu takip eden diğer davalar nedeniyle avukat ve mahkeme giderleri de bulunuyor.

xrp 0 66 dolara yukselirken ripple 1 milyar xrpnin kilidini acti 1
Kaynak: U.Today

Bitstamp ve Coinbase 645 Milyon XRP’yi Hareket Ettiriyor

Whale Alert ayrıca, kripto para piyasasının diğer büyük oyuncularının -Lüksemburg merkezli Bitstamp ve en büyük ABD merkezli kripto para borsası olan Coinbase ile birlikte daha küçük borsaların- 645 milyon XRP gibi çok büyük bir miktarda transfer gerçekleştirdiğini bildirdi.

Bitstamp, Ripple’ın XRP/EUR paritesi ile çalışan Avrupa ödeme koridorudur. Borsa, Ripple tarafından XRP’yi depolamak için kullanılan bir saklama platformu BitGo’ya 40 milyon XRP gönderdi.

Coinbase ise cüzdanlar arasında tek seferde 400 milyon XRP transferi gerçekleştirdi. XRPlorer hizmetinin CEO’su ve kurucusu Thomas Silkjær, borsanın fonları soğuk cüzdanından sıcak cüzdanına taşıdığını söyledi.

Platform, SEC davası nedeniyle XRP işlemlerini askıya alan borsalar listesinde yer alıyor ve ayrıca menkul kıymetler düzenleyicisi tarafından XRP işlemlerinden komisyon ücreti alması nedeniyle dava açılmış durumda.

XRP Üçüncülüğü Geri Aldı

Cumartesi günü erken saatlerinden bu yana XRP, 2 kat büyüme göstermeyi başardı ve Cumartesi günü 0.40 dolara yükseldi. Bugün 0.60 dolar seviyesini aştı ve şimdi ise 0.66 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ayrıca sert düşüşü nedeniyle geçtiğimiz günlerde kaybettiği piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para ünvanını da geri aldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x