Yükleniyor...

XRP Asla Bankalar Tarafından Kullanılmayacak

Coinmetrics kurucusu Nic Carter, XRP hakkında açıklamalarda bulundu.

bankalar ripple kullanmayacak

Coinmetrics kurucusu Nic Carter, XRP hakkında açıklamalarda bulundu. Bildiğiniz gibi Ripple, sınır ötesi ödemelere ve havale işlemlerine bağlı devrimci çözümler öneriyor. Şu anda ağı, dünya genelinde 200’den fazla bölgesel ve uluslararası bankayı içeriyor. RippleNet, Pakistan’ın Faysal Bank’ının yanı sıra Hindistan’ın HDFC Bank’ı ve SendFriend’in de eklenmesi ile beraber sürekli genişleyen bir ağa sahip. Bununla birlikte, bu finansal kuruluşların çoğu, daha önce Ripple tarafından sunulan bir ürün olan xRapid olarak bilinen ODL’ye (İsteğe bağlı likidite) henüz geçmedi.

Temmuz 2019’da, Ripple’den Marjan Delatinne, yaklaşık 20 bankanın, XRP’nin sınır ötesi yerleşimler ve hızlı transferler gerçekleştirmesini sağlayan bir sistem olan xRapid’i kullandığını açıkladı. Ancak bu rakam RippleNet’in bir parçası olan yüzlerce kurumla karşılaştırıldığında önemsizdi.

XRP Endişe Uyandırıyor

Ripple’ın masasında çok fazla kart olsa da, XRP’nin durgun fiyat hareketi binlerce insan için endişe kaynağı. Bu duygular yakın zamanda Coinmetrics.io’nun kurucu ortağı Nic Carter tarafından da vurgulandı. Carter attığı Tweetlerde şu ifadeleri kullandı: “Bankaların nefret ettiği bir şey varsa o da XRP kullanacakları ifadeleridir. Bankalar asla XRP kullanmayacaklar. Bunun için yapısal nedenleri var. (Ripple ordusu Basel III’ü biliyor mu?) Ayrıca yapabilseler bile, kullanmayacaklar.”

Basel III, 2007-2008 yıllarında meydana gelen finansal kriz sonucunda ortaya çıktı. Ancak bu öneri, düzenleyici çerçevenin büyük bankaların lehine küresel finansal sistemin istikrarını olumsuz yönde etkileyeceğine inanan düşünce kuruluşları ve bankacıların muhalefetini çekti.

Ripple’ın bir Fintech şirketi ve bir havale sağlayıcısı olarak büyüdüğü inkar edilemez. Bugün, Ripple’ın çalışması XRP’nin geleneksel bankacılar ve kriptosfer arasındaki köprü görevi görmesine izin verdi; bu yüzden giderek daha fazla banka XRP kullanımını benimsiyor.

Ancak, gittikçe genişleyen ortaklık haberlerine rağmen, Ripple ve XRP hala bankalar tarafından gerçekten kucaklanmaktan çok uzak duruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner