Yükleniyor...

XRP Bir Menkul Kıymet mi Yoksa Emtia mı?

Bitcoin, Ethereum, XRP ve diğer kripto para birimleri büyüdükçe, düzenleyiciler bu alana girerek, aktörlerin gevşek düzenlemeleri kendi yararlarına kullanmasını durdurmak için çalışmalar yapmaya başladı.

XRP menkul kıymet mi yoksa emtia mı

Bitcoin, Ethereum, XRP ve diğer kripto para birimleri büyüdükçe, düzenleyiciler bu alana girerek, aktörlerin gevşek düzenlemeleri kendi yararlarına kullanmasını durdurmak için çalışmalar yapmaya başladı. Kripto para alanındaki en büyük düzenleyici tartışmalardan biri, dijital varlıkların yasal statüsü olarak kabul ediliyor. Bunun nedeni ise dijital bir varlığın bir emtia, menkul kıymet ya da başka bir şey olup olmadığının nasıl düzenlendiğine bağlı olması.

XRP Ne Olarak Konumlanıyor?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin ve Ethereum’un her ikisi de ABD düzenleyicileri tarafından markalı ürünler olarak adlandırıldı. Bu nedenle bu dijital varlıkları çevreleyen vadeli işlem sözleşmeleri mevcut. Ancak üçüncü en büyük kripto para birimi XRP hala garip bir noktada bulunuyor. Kimse varlığın bir mal mı, menkul kıymet mi, yoksa hiçbiri mi olduğundan emin değil. Bu belirsizlik, görünüşe göre XRP için bir dizi dezavantaja yol açtı.

Bu konu hakkında Ripple Labs çalışmalar yürütoyor. İsviçre’deki bir etkinlikte Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, “SEC ile bir süredir konuşuyoruz” diyerek düzenleyici eğitimlerini “gerçekten yapıcı bir süreç” olarak tanımladı. Garlinghouse’un bu yorumu Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Başkanı Heath Tabert’ın XRP hakkında şu sözleri söylemesinden sonra geldi: “SEC ile yakın işbirliği içinde çalışıyoruz. Netlik olmadan, bunların nihayetinde nasıl düzenleneceğini anlamak gerçekten zor. ”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x