Yükleniyor...

“XRP, Bitcoin ve Ethereum’dan Bu Noktada Ayrışıyor”

Ripple CTO’su David Schwartz, madenciliği büyük miktarda enerji tüketen Bitcoin ve Ethereum'un aksine, XRP'yi çevreye zarar vermeyen doğası nedeniyle çevre dostu bir kripto para birimi olarak adlandırıyor.

xrp ethereum ve bitcoinden daha çevre dostu

Ripple CTO’su David Schwartz, madenciliği büyük miktarda enerji tüketen Bitcoin ve Ethereum’un aksine, XRP’yi çevreye zarar vermeyen doğası nedeniyle çevre dostu bir kripto para birimi olarak adlandırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son blog yazısında Schwartz, kripto paralar için sürdürülebilirlik ve çevre dostu derecesi gibi önemli bir konuya girdi. Schwartz, XRP’ye Bitcoin ve Ethereum’dan farklı olarak ‘yeşil bir para birimi’ yorumunda bulundu.

Çevre Dostu Değiller

Ripple CTO’su David Schwartz, kripto paralar konusunu ve çevre ile ilişkilerini tartıştığı ve kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum ile XRP arasındaki kritik farklılıklara odaklanan bir blog yazısı yayınladı.

David Schwartz, gezegendeki enerji tüketimi ve üretimi sorununun hayati derecede önemli hale geldiğini ve kripto para endüstrisinin liderlerinin çevreyi korumak ve tasarruf etmek için enerji tüketimini azaltmak amacıyla en iyi uygulamaları hızlı bir şekilde hayata geçirmekten başka seçeneği olmayacağını belirtti. Schwartz iki mekanizmayı karşılaştırdı: Proof-of-Work ve Consensus. İlki Bitcoin ve Ethereum tarafından madencilik ve işlemlerin onaylanması için kullanılırken, XRP’de madencilik yapılmadığı için XRP defterindeki işlemleri onaylamak amacıyla konsensüs mekanizması kullanılır.

Ripple CTO’su, Bitcoin eleştirmenleri tarafından uzun zamandır ateşli bir şekilde tartışılan bir konuyu da vurgulamaktan geri kalmadı. Ona göre Proof-of-Work, madencilerin yeni bloklar oluşturmak ve kripto para birimi kazanmak için muazzam miktarda enerji gerektiriyor. David Schwartz konsensüsün, XRP işlemlerinin doğrulanmasına izin veren ve ayrıca tonlarca elektrik tüketmeden çift harcama sorununun önlenmesine yardımcı olan ‘süper çoğunluk anlaşması’ ile ilgili olduğunu söylüyor.

Başlangıçta sürdürülebilir olması ve Bitcoin ve Ethereum’dan farklı bir şekilde dağıtılması için tasarlandığından, XRP doğal olarak yeşil bir para olarak adlandırılıyor.

Dünyanın En Yeşil Endüstrisi

Son yapılan bir röportajda Bitcoin maksimalisti Max Keiser, Bitcoin’in dünyanın en yeşil endüstrisi olduğunu söyledi. Ona göre Bitcoin madencileri her zaman ucuz enerji kaynakları aramakta. Kısacası Keiser’a göre, Bitcoin madencileri, çevre dostu güç kaynaklarından yararlanmak için acele ettikleri için ilerlemenin en son noktasında bulunuyorlar.