Yükleniyor...

XRP Dolandırıcıları İspanyol Müzisyenin Hesabını hack’ledi

XRP dolandırıcılarının hedefinde bu kez İspanyol Müzisyen Bertín Osborne'ün Twitter hesabı vardı.

XRP Dolandiricilari Ispanyol Muzisyenin Hesabini Hackledi

XRP dolandırıcılarının hedefinde bu kez İspanyol Müzisyen Bertín Osborne’ün Twitter hesabı vardı.

Hackerlar, ünlü müzisyenin 162 binden fazla takipçisi bulunan Twitter hesabından XRP hakkındaki birçok Tweeti retweet etmeye başladı. Bunun ardından hesabın hacklendiği ortaya çıktı.

İspanyol Müzisyenin Twitter Hesabı hack’lendi

Bir süredir XRP dolandırıcıları, Twitter’da dolaşan sahte bir XRP hesabı üzerinden işlemler yaparak dolandırıcılığa başlamışlardı. Kendilerinin oluşturdukları kripto topluluğu üyelerinin Twitter hesapları üzerinden dolandırıcılık bağlantılarıyla hacklenen hesaplar üzerinden spam yanıtlar göndermeye başladılar.

Son olarak İspanyol müzisyen Bertín Osborne’ün Twitter hesabını hackleyen hackerlar, böylelikle bugüne kadar hacklemeyi başardıkları en popüler doğrulanmış Twitter hesaplarından birini dolandırıcılıklarına alet ettiler.

xrp hacker

Umman’ın Hindistan büyükelçiliğinin resmi hesabı da benzer bir dolandırıcılık için geçen ay ele geçirilmişti. Ardından Venezüellalı muhasebe şirketi PricewatherhouseCoopers’ın Twitter hesabı da benzer bir olaya karışmıştı. Hatta Hint kripto para borsalarından CoinDCX’in hesabı da benzer bir olaya karışmıştı.

Son haftalarda dolandırıcıların hedefi Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ve Cardano kurucusu Charles Hoskinson’ı taklit eden doğrulanmış hesaplardaki Tweetleri retweet ederek kullanıcılardan varlık toplamak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x