Yükleniyor...

XRP Dolandırıcıları, Spor Kanalının Hesabını Ele Geçirdi

Amerikan bir spor kanalı olan GOL TV'nin Twitter hesabı, XRP dolandırıcıları tarafından ele geçirildi.

XRP Dolandiricilari Spor Kanalinin Hesabini Ele Gecirdi

Amerikan bir spor kanalı olan GOL TV’nin Twitter hesabı, XRP dolandırıcıları tarafından ele geçirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

XRP dolandırıcılığı sosyal medyada giderek yaygınlaşıyor. Daha önce İspanyol bir müzisyenin ve kripto borsalarının hesaplarının hack’lendiğini bildirmiştik. Bu dolandırıcılar genellikle Ripple’a bağlı kuruluşlar gibi davranıyor ve mağdurlara meşru sözleşmeler ya da düzenleyici gözetim tarafından desteklenmeyen kazançlı yatırım fırsatları sunuyor.

XRP Dolandırıcıları, Ünlü Hesaplarla Yatırımcıyı Kandırıyor

Amerikan spor kanalı GOL TV‘nin Twitter hesabı, bir Ripple dolandırıcılığını tanıtmak için hack’lendi.

Dolandırıcılıklarda en sık rastlanan yöntemlerden biri, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse‘un kimliğine bürünmek. Dolandırıcılar çoğu zaman Garlinghouse’un kimliğine bürünerek, gerçek olamayacak kadar iyi olduğu kanıtlanan, paranın ikiye katlanması gibi görünüşte cömert yatırım fırsatları sunuyor. Yemi yutan kurbanlar, kendilerini geri kazanılmış sermayeleri olmadan ve kaybettikleri fonları telafi edemeden ortada kalıyorlar.

xrp dolandiricilik

Kötü niyetli kişiler, XRP sahiplerini hedef alan dolandırıcılık faaliyetlerini gerçekleştirirken sahte hesaplar, kamuoyu duyarlılığı manipülasyonu, kimlik bilgilerinin yanlış beyanı, çok seviyeli pazarlama planları, karmaşık kimlik avı ağları ve daha sofistike yöntemler kullanıyor. Dolandırıcılıklar dünya çapında çeşitli platformlarda bulunabiliyor ve sürekli gelişen yapıları nedeniyle tespit edilmeleri giderek zorlaşıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x