Yükleniyor...

XRP, Güney Kore’nin En Popüler Coin’i Oldu

Kripto endüstrisine yönelik analizler sunan Kaiko, Güney Kore'nin en çok işlem hacmine sahip olan coin'ini XRP olarak açıkladı.

xrp ledgerA

Kripto endüstrisine yönelik analizler sunan Kaiko, Güney Kore’nin en çok işlem hacmine sahip olan coin’ini XRP olarak açıkladı.

Kaiko, kısa süre önce kripto piyasasında yaptığı bir analiz ile dikkatleri çekti. 2023’ün başından bu yana kripto pazarındaki altcoin’ler adına rapor çıkartan Kaiko, XRP’nin popülerlik bakımından lider olduğunu belirtti. Kaiko’nun yayınladığı rapor, Kore’nin en büyük dört kripto borsası ve Coinbase’i de içeriyor. Rapordaki veriler incelendiğinde, bu yılki ticaret hacmine göre Güney Kore’deki en popüler kripto para, XRP oldu.

güney kore

Kaiko’nun Raporundaki Veriler Açıklandı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kaiko raporundan elde edilen verilere göre, XRP’nin Güney Kore’deki en büyük dört kripto borsasındaki ticaret hacminin, yılın başından bu yana 16 milyar dolarlık bir değere ulaştığı görülüyor. Bu değer, Nano (XNO) ve Dogecoin (DOGE) hacminin üç katından fazlasına denk geliyor. Son haftalardaki SEC davasındaki gelişmeleriyle ve fiyat artışıyla dikkat çeken XRP, Güney Kore tarafından ciddi anlamda ilgi görmüş halde.

XRP’nin geçen ay bu borsalardaki ticaret hacminde Bitcoin’i geride bıraktığını görmüştük. XRP, yalnızca UpBit’te 24 saatlik yarım milyar doları aşan bir hacim gördü. XRP ticaret hacmindeki bu ilgi çekici artış, XRP’nin 21 Mart’ta başlayan kısa zaman dilimindeki fiyat rallisinin hemen ardından gelmişti. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x