Yükleniyor...

XRP İçin Dönüm Noktası, XRP NFT Sektörüne Giriş Yapabilir, XRP Fiyat Analizi

Ripple İçin Dönüm Noktası San Francisco merkezli ödeme teknolojisi şirketi Ripple, üçüncü çeyrek raporlarını yayımladı.

Ripple İçin Dönüm Noktası

San Francisco merkezli ödeme teknolojisi şirketi Ripple, üçüncü çeyrek raporlarını yayımladı. Şirket tarafından yayımlanan raporda, Ripple’ın portföyünde bulunan XRP miktarının ilk kez toplam arzın yarısından daha az olduğu görüldü. Bilindiği üzere Ripple, bugüne dek XRP arzı üzerindeki kontrolü nedeniyle yoğun eleştiri alıyordu. Konu ile ilgili açıklama yapan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, gelişmeyi “büyük bir dönüm noktası” olarak nitelendirdi. Garlinghouse açıklamasının devamında Ripple’ın 10 yıldır fayda sağlamak için hız, güvenlik ve ölçeklenebilirlik ile XRP ve XRP Ledger kullanmaya odaklandığını belirtti. 

Ripple, bunun yanında yayımladığı raporda merkezileşme iddialarına yanıt olarak XRP Ledger’ın mevcut 130 node’sinin sadece 4’ünü işlettiğini iddia etti. Ayrıca rapora göre, ikincil piyasa alımları düşüldüğünde, şirketin toplam XRP satışları üçüncü çeyrek için 310 milyon 680 bin dolar olarak gerçekleşti. Şirket, üçüncü çeyrek boyunca 2 milyar 819 milyon dolarlık XRP satışı gerçekleştirdi. Net satış rakamı 310 milyon dolarken bu sayı ikinci çeyrekte 409 milyon dolardı. 

XRP, NFT Sektörüne Giriş Yapabilir

Blok zincir tabanlı uluslararası ödeme ağı Ripple’da çok kritik bir değişiklik tasarısı hazırlandı. XRP ağındaki birçok iyileştirme ve NFT’lerin var oluşunu içeren değişilklik oylaması 2 hafta sonra gerçekleşecek. Doğrulayıcılar, oylamada gerekli çoğunluğu sağlayabilirse (ki bu oran %80 gibi bir oran), Ripple’da NFT çağı resmen başlayacak. Popüler kripto para XRP, içerik oluşturucuların XRP Ledger üzerinde NFT projeleri başlatmasına yardımcı olmak için 250 milyon dolarlık içerik oluşturucu fonu’nun üçüncü aşamasını başlattı bile. İçerik üreticilere yatırım yapmaya devam eden XRP, “İçerik Oluşturucu Fonu” olarak adlandırılan teşvik paketinin üçüncü dalgasını başlattığını duyurdu. Şirket, proje başına gereksinimlere bağlı olarak 25 bin dolar ila 250 bin dolar arasında katkıda bulunacak. NFT alanının öncüsü olan Ethereum tabanlı projelerle mücadele etmeyi hedefleyen Ripple şirketi, sadece para desteği ile de sınırlı kalmıyor. Fonun bir diğer avantajı olarak, bu yeni dijital alanda blok zincir teknolojisinin gelişimini teşvik etmek için teorik ve teknik destek vermeyi de amaçlıyor. 

XRP’de Golden Cross

Analistler, XRP grafiğinde 15 aydır ilk kez ortaya çıkan Golden Cross modelini bir boğa piyasası göstergesi olarak görüyorlar. Golden Cross, genellikle yakın gelecekte oluşması muhtemelen boğa piyasasına işaret eder. Bu terim yatırımcılar için yükseliş sinyali anlamına gelir. Golden Cross modeli XRP’de en son 17 Temmuz 2021’de görüldü ve ardından XRP %176’lık bir ralli yaşamıştı. 

XRP Fiyat Analizi

Son 24 saatte %2,36’lık bir kayıpla 46 cent seviyesinden fiyatlanan XRP, bu yönde fiyatlanmaya devam ederse karşısına çıkacak ilk destek noktası 45 cent seviyesinde bulunuyor. XRP fiyatı o seviyeden de aşağı giderse karşılaşılacak diğer destek noktası 38 cent seviyesinde. XRP fiyatında yukarı yönlü bir hareket yaşanırsa bizi karşılayacak ilk direnç noktamız 50 cent seviyesinde bulunurken diğer direnç noktaları 53 ve 60 cent seviyelerinde yer alıyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x