Yükleniyor...

XRP Kötü Haberler Almaya Devam Ederken Rakibi XLM Yükselişine Devam Ediyor!

Stellar'ın yerel token’ı XLM, son birkaç günde ciddi bir ralliye tanık oldu.

xlm xrp xlm fiyati xrp fiyati ripple steallar

Stellar’ın yerel token’ı XLM, son birkaç günde ciddi bir ralliye tanık oldu. Kripto para birimi son 24 saatte %60, son 7 günde ise %97 oranında yükseliş yaşadı.

XLM, San Francisco merkezli Ripple’dan ayrılan Jed McCaleb’ın Stellar projesinin token’ı. Bu nedenle o zamandan bu yana iki kripto para birimine rakip gözüyle bakılırken, XLM ve XRP’nin pozitif korelasyon içinde kaldığı iddia ediliyordu. Fakat XRP’nin rakibi XLM, şu anda birçok yasal sıkıntıyla boğuşan Ripple’ın XRP’sinden çok daha iyi bir performans gösteriyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Ripple’a yasadışı menkul kıymetler sattığı iddiasıyla dava açtıktan sonra bu iki kripto para birimi arasındaki korelasyon önemli ölçüde yavaşladı. Yatırımcılar, Aralık 2020’de XRP’yi panikle terk ettiler fakat XLM arka arkaya gelen iyi haberlerle yükselişe geçti.

XLM’nin bir anda yükselmesinin en önemli sebebi Ukrayna hükümetinin ulusal para birimi Grivna’yı dijitalleştirmek için Stellar ekibi ile iş birliği kurması. NewsBTC‘de yer alan habere göre XLM’nin Stellar-Ukrayna projesine ne ölçüde güç vereceği belirsizliğini koruyor. Ancak haberler, trader’ları sevinçli bir havaya sokacak kadar önemli gibi. Bu da XLM’nin son günlerde yaşadığı tırmanışı açıklıyor.

XRP Düşüyor XLM Yükseliyor

Ripple henüz dün akşam önemli bir yatırımcısının kendisine dava açtığı haberiyle sarsıldı. Bunun ardından XRP’de ufak bir düşüş yaşandı. Kripto para birimi son 24 saatte %3 oranında geriledi ve şu anda 0.227 dolardan işlem görüyor. XLM ise yazının yazıldığı sırada XRP fiyatını geçerek 0.255 dolardan işlem görüyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x