Yükleniyor...

XRP Mayıs Sonunda 0.30 Dolar’ı Hedefliyor

Kripto pazarı bugün yavaş ama emin adımlarla ivme kazanıyor.

xrp 0.3 dolar

Kripto pazarı bugün yavaş ama emin adımlarla ivme kazanıyor. Bitcoin yukarı yönlü hareket etti ve onunla birlikte tüm pazar da ilerlemeye başladı. Önde gelen koinlerden biri olan XRP de haberin yazım sırasında yaklaşık %2’lik kazanç elde etti.

Son aylarda, XRP en düşük performans gösteren kripto para birimlerinden biri haline gelmişti. Bu durum lehe çevrilerek XRP’nin yukarı yönlü hareketi için bol miktarda alana sahip olduğu olarak yorumlanabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

1 dolar gibi yüksek bir seviyeye ulaşmak şimdilik uzak olsa da, bir modele göre önümüzdeki birkaç hafta içinde yakın zamandaki yüksek seviyelere bir sıçrama olabilir.

XRP şu anda 0.22 dolar seviyesinde tutuluyor. 0.20 dolar pozisyonundan ayrıldığından beri XRP, 0.24 dolarlık bir dirençle 0.22 dolar seviyesinde destek buldu. Boğalar, 0.25 doların üzerine çıkarak bu bölgeden çıkmak istiyorlar.

Ancak önümüzdeki haftalarda bir model, XRP’nin öne sıçrayabildiğini ve ay sonuna doğru 0,30 dolar seviyesine ulaşabileceğini gösteriyor. Bu gösterge popüler kripto para analisti @KiaCrypto tarafından bir grafikte paylaşıldı. Ancak analist daha önce de bu yıl XRP’nin kötüye gidebileceği konusunda uyarmıştı.

Kısa vadede XRP güçlü görünüyor. Sadece teknik analizler sebebiyle değil, aynı zamanda Bitcoin’in yarılanma faaliyeti nedeniyle güçlü bir konum çiziyor. Yarılanma konusunda iki senaryo var ve XRP her ikisinde de kısa vade için güçlü bir tablo ortaya koyuyor. Bitcoin yukarı yönlü hareketini haftalarca devam ettirirse, XRP dahil altcoinleri de beraberinde yukarıya taşıyabilir.

Öte yandan, Bitcoin yarılanması kötüye giderse ve yatırımcılar dump etmeye başlarlarsa; bazı yatırımcılar güvenli sığınak olarak altcoinlere dönecektir ve XRP de en iyi altcoinlerden biri olarak güzel bir avantaj yakalayacaktır.

Kripto teknik analist varlığın uzun vadeli görünümüne bakıldığında; önümüzdeki aylarda fiyatta olumlu gelişmeler olabileceğini belirtiyor.