Yükleniyor...

XRP, Piyasa Değerine Göre BUSD’nin Gerisine Düştü

XRP, gün içerisinde değer kaybederek piyasa değeri açısından BUSD'nin gerisine düştü.

XRP

XRP, gün içerisinde değer kaybederek piyasa değeri açısından BUSD’nin gerisine düştü.

CoinMarketCap’in verilerine göre Ripple’ın yerel tokenı XRP, yaşamış olduğu düşüşle piyasa değeri açısından yedinci sıraya geriledi.

XRP, Düşüşe Geçti

XRP, en büyük kripto para borsası Binance’in stablecoin’i BUSD’nin gerisine düştü.

Binance’in yerel kripto parası BNB ise beşinci sırada yer aldı. Binance’in iki ayrı kripto parasının 5.ve 6. sırada yer alması, platformun sektördeki gücünü açık bir biçimde ortaya koyuyor.

XRP, geçtiğimiz Şubat ayında 2014 yılından beri ilk kez beşinci sıranın gerisine düştü. Ripple’ın yerel token’ı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a açmış olduğu davanın ardından önemli sıkıntılarla karşı karşıya kaldı.

Tüm bu olanlara karşın XRP, piyasa değeri açısından en büyük 10 kripto para arasındaki yerini korumayı başardı.

XRP, son 24 saat içerisinden %10 civarında bir düşüş yaşadı ve Cuma günü gerçekleşen büyük satışların ortasında düşüş yaşayan kripto para birimleri arasına katıldı.

Bitcoin ve Ethereum Düşüyor

Lider kripto para Bitcoin, uzun zamandır beklenen 25.000 dolarlık seviyeye ulaştıktan sonra düzeltme yaşayarak 22.000 dolar seviyesinin altına geriledi.

Piyasanın yükselişinde önemli bir katalizör olduğu düşünülen Merge yükseltmesi de Ethereum’un yaşadığı düşüşe engel olamadı. Varlık, 1700 dolar seviyesinin altını gördü.

Bununla birlikte Fed, artan enflasyon sebebiyle faiz oranlarında artış yapmaya devam etmeyi planlıyor. 2023 yılında Fed’in agresif tutumunun yavaşlayacağı tahmin ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner