Yükleniyor...

XRP Sahipleri Bu Dolandırıcılığa Dikkat!

XRP verileriyle ilgilenen bir analiz ekibi, donanım cüzdanlarının sahiplerini hedef alan ve e-posta aracılığıyla gerçekleştirilen bir XRP dolandırıcılığı bildirdi

xrp sahipleri bu dolandiricliga dikkat 1

XRP verileriyle ilgilenen bir analiz ekibi, donanım cüzdanlarının sahiplerini hedef alan ve e-posta aracılığıyla gerçekleştirilen bir XRP dolandırıcılığı bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

XRP Forensics, geçtiğimiz iki gün içinde yirmiden fazla kurbanın kendileri ile iletişime geçtiğini söyledi. Şirket, tüm bu tür vakaların kaybedilen paranın aklanmasının ardından bildirildiğini söylüyor. Saldırılar ise, ilk olarak Ocak 2020’de fark edildi.

Dolandırıcılar Becerilerini Geliştirdi

XRP Forensics ekibi, bu dolandırıcıların kullanıcıları ilk olarak Ocak ayında hedef almaya başladığını belirtti. Ancak, o zamandan beri “bazı şeyleri açıkça öğrendiklerinden” daha profesyonel hale geldiler.

Şirket son vakaları Ocak ayında gerçekleşen vakalar ile ilişkilendirmenin büyük bir ipucu olacağına inanıyor:

“Şu anda çok profesyonel bir şekilde çalışmalarına rağmen Ocak ayında ilk başladıkları zaman bu böyle değildi. Bu süreçte bazı şeyleri açıkça öğrendiler. Bu nedenle, mevcut vakaları Ocak ayındaki vakalara bağlamak dedektifler için büyük bir ipucu. Yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Analiz ekibi, böyle bir durumda bir donanım cüzdanına sahip olmanın kripto kullanıcıları için bir cüzdana sahip olmamaktan daha riskli olduğunu söylüyor. Çünkü dolandırıcılar, artık kripto paraları çalma konusunda daha yetenekli hale geldiler.

Ancak yalnızca, staking veya topluluk ödüllerine katıldıklarında 24 kelimelik güvenlik anahtarını paylaşan donanım cüzdanı sahiplerin risk altında olduğunu eklemek gerekiyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x