Yükleniyor...

XRP Tarihinde İlk Kez Hem Bitcoin’i (BTC) Hem de Ethereum’u (ETH) Geçti

Ripple’ın XRP'si hakkında atılan tweet sayısı, 9 Temmuz'da kripto paranın fiyatında önemli bir yukarı yönlü hareketin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

XRP Tarihinde İlk Kez Hem Bitcoin’i BTC Hem de Ethereum’u ETH Geçti

Ripple’ın XRP’si hakkında atılan tweet sayısı, 9 Temmuz’da kripto paranın fiyatında önemli bir yukarı yönlü hareketin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. İlginç bir şekilde, XRP, Twitter’da ilk kez Ethereum ve Bitcoin tweet’lerini aştı.

XRP Artışı İlgiyi Canlandırdı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimleri toparlanırken, XRP anlamlı bir ilerleme kaydedemedi. Sadece son zamanlarda XRP boğaları güçlü bir ivme kazandı. XRP Pazartesi’den bu yana yüzde 20’nin üzerinde değer kazanarak 20 centi yeniden test etmeye başladı.

Bu artış XRP topluluğu tarafından fark edildi ve Twitter’daki katılım hızlandı. BitInfoCharts tarafından sağlanan verilere göre, dijital varlık yaklaşık 29.143 tweet’in içinde görüldü.

Bu rakam Bitcoin hakkında atılan tweet’lerden 5.000 fazlaydı ve bu tarihte bir ilk oldu. Buna ek olarak, XRP’ye Twitter’da ilgi Ethereum’u yaklaşık yedi kat aştı. Bunu daha da ilginç kılan şey, XRP’nin piyasa değerinin hem Bitcoin hem de Ethereum’a kıyasla düşük olmasıdır.

XRP 4. Sırada Kalmaya Devam Ediyor

Daha önce de belirtildiği gibi, XRP hakkındaki tweetler son zamanlarda yaşanan artışla ilişkili görünmektedir. Ancak XRP, gerçekleştirdiği kısa süreli yükselişi devam ettiremedi ve gerilemeye başladı.

Ayrıca, XRP son gelişmeye rağmen piyasa değeri sıralamasını geri alamadı. 2018’de ikinci pozisyon için Ethereum’u kısaca geçtikten sonra XRP, Tether’in USDT tarafından gasp edilene kadar kripto sıralamasında üçüncü noktaya demir atmıştı.

Şimdi dördüncü en büyük kripto para biriminin geride kalmaya devam etmesinin bir nedeni, oluşturduğu hayal kırıklığından kaynaklanıyor. Ripple, XRP tabanlı ödeme hizmeti olan İsteğe Bağlı Likidite (eskiden xRapid olarak bilinen ODL) için önemli desteği kripto paraya aktaramadı.

Bununla birlikte, 1.4 milyar dolarlık bir hedge fonunun kurucusu Will Meade geçtiğimiz günlerde ilk XRP alımını yaptığını ve kripto varlığın yakında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını umduğunu açıkladı. Görünüşe göre XRP topluluğu da yeniden ateşleniyor.