Yükleniyor...

XRP Tartışmaya Neden Oldu: Dezavantajları mı Var?

Kripto dünyasının ünlü isimlerinden Tiffany Hayden, Ripple'ın tutkulu bir destekçisi olarak biliniyor.

xrp tartışma

Kripto dünyasının ünlü isimlerinden Tiffany Hayden, Ripple’ın tutkulu bir destekçisi olarak biliniyor. Ama son zamanlarda, tıpkı Charlie Lee’nin Litecoin’de (LTC)  yaptığı gibi tüm XRP varlıklarını sattı. Bugün Hayden’in XRPL’nin dezavantajları hakkındaki yorumları, Ripple CTO’su David Schwartz’ın beklenmedik bir açıklama yapmasına neden oldu.

Altyapı Yok, Kamu Yararı Yok, Saldırı Direnci Yok

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Birkaç saat önce Hayden, XRPL işlemlerinin “neredeyse durduğunu” bildirdi. Ona göre, bu tür tıkanıklık, ağ performansının ‘merkezi olmayan veya sürdürülebilir’ doğasından kaynaklanabilir. Ayrıca Hayden, tüm ağın bir insan faktöründen kötü etkilenen bir başarısızlık noktasına sahip olduğunu belirtti.

Dahası ünlü isim takipçileriyle yapılan tartışmada, XRPL’nin hiçbir altyapısı olmadığını ve gerçek duruma bakıldığında ‘işin dehşete düşeceğini’ ifade etti. Ayrıca, açıklamasına göre XRP’ye olan ilgi kayboluyor. Ona göre bunun sebebi genel kullanım için tasarlanmamış olması değil, sadece insanların XRP’yi kullanmak istememesi.

İtiraf Etti

Hayden’ın iddialarından kısa bir süre sonra, Ripple CTO’su David Schwartz, ağın gerçek tasarımının, blok zincirlerinin büyük çoğunluğu için olağandışı bazı sağlamlık sorunlarına sahip olduğunu itiraf etti. Ancak onu yeniden geliştirme planı var ve ‘birkaç ay önce’ bu konuda bir öneride bulundu. Daha önce bildirildiği gibi, Bay Schwartz, temel mutabakat iyileştirmelerinin, stabil para yeteneğinin ve ‘bir miktar harici değere sabitlenmiş’ herhangi bir varlığın XRP Ledger’e uygulanacağını duyurmuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x