Anasayfa Kripto Para Haberleri XRP Tartışmaya Neden Oldu: Dezavantajları mı Var?

XRP Tartışmaya Neden Oldu: Dezavantajları mı Var?

ABONE OL:google-news

Kripto dünyasının ünlü isimlerinden Tiffany Hayden, Ripple’ın tutkulu bir destekçisi olarak biliniyor. Ama son zamanlarda, tıpkı Charlie Lee’nin Litecoin’de (LTC)  yaptığı gibi tüm XRP varlıklarını sattı. Bugün Hayden’in XRPL’nin dezavantajları hakkındaki yorumları, Ripple CTO’su David Schwartz’ın beklenmedik bir açıklama yapmasına neden oldu.

Altyapı Yok, Kamu Yararı Yok, Saldırı Direnci Yok

Birkaç saat önce Hayden, XRPL işlemlerinin “neredeyse durduğunu” bildirdi. Ona göre, bu tür tıkanıklık, ağ performansının ‘merkezi olmayan veya sürdürülebilir’ doğasından kaynaklanabilir. Ayrıca Hayden, tüm ağın bir insan faktöründen kötü etkilenen bir başarısızlık noktasına sahip olduğunu belirtti.

Dahası ünlü isim takipçileriyle yapılan tartışmada, XRPL’nin hiçbir altyapısı olmadığını ve gerçek duruma bakıldığında ‘işin dehşete düşeceğini’ ifade etti. Ayrıca, açıklamasına göre XRP’ye olan ilgi kayboluyor. Ona göre bunun sebebi genel kullanım için tasarlanmamış olması değil, sadece insanların XRP’yi kullanmak istememesi.

İtiraf Etti

Hayden’ın iddialarından kısa bir süre sonra, Ripple CTO’su David Schwartz, ağın gerçek tasarımının, blok zincirlerinin büyük çoğunluğu için olağandışı bazı sağlamlık sorunlarına sahip olduğunu itiraf etti. Ancak onu yeniden geliştirme planı var ve ‘birkaç ay önce’ bu konuda bir öneride bulundu. Daha önce bildirildiği gibi, Bay Schwartz, temel mutabakat iyileştirmelerinin, stabil para yeteneğinin ve ‘bir miktar harici değere sabitlenmiş’ herhangi bir varlığın XRP Ledger’e uygulanacağını duyurmuştu.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

899BeğenenlerBeğen
396TakipçilerTakip Et
16,554TakipçilerTakip Et
480AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar