Yükleniyor...

XRP ve Tether Arasındaki Taht Savaşları Sürüyor, Sırada Ne Var?

Dolara sabitlenmiş en popüler kripto para birimi olan Tether'in USDT'si, hafta sonu yine 3.

xrp vs tether

Dolara sabitlenmiş en popüler kripto para birimi olan Tether’in USDT’si, hafta sonu yine 3. sırayı gördü ve XRP’yi 4. sıradaki pozisyonuna itti.

Ripple’ın CTO’su David Schwartz bu durumu yorumlayan tweet’ler attı.

“Tether ve XRP’nin Farklı Kullanım Durumları Var”

Twitter’da biri Ripple CTO’su David Schwartz’a Tether ve XRP arasındaki süregelen durumu sordu.

Soruda XRP’yi ilk 3’teki konumundan atan USDT’nin, XRP’den daha fazla kullanım alanına sahip olduğunu düşünüp düşünmediği soruldu.

Bilindiği gibi Tether, traderlar ve girişimciler tarafından (özellikle Çinliler), sınır ötesi para transferi ve kripto para borsaları arasında fon göndermek için sıklıkla kullanılmaktadır.

Schwartz bu iki kripto para biriminin tamamen farklı kullanım durumlarına sahip olduğunu söyledi. Tether, İsteğe Bağlı Likidite platformundan yararlanan MoneyGram veya diğer Ripple ortakları gibi doğrudan havale amacıyla kullanılmaz.

Ripple CTO, merkezileştirildiği ve itibari para birimine bağlı olduğu için USDT’nin evrensel bir kripto para birimi olamayacağını ima ediyor. Yine de, XRP’nin de mükemmel olmadığını ve oynaklığının genellikle USDT’den daha fazla olduğunu itiraf etti.

USDT Başlangıçta Bir XRP Alternatifi Miydi?

Bir kripto fenomeni ve XRP topluluğu üyesi olan Tiffany Hayden, Tether’ın ilk başta kendini XRP alternatifi olarak tanıtmaya çalıştığını söyledi.

Ancak David Schwartz bu konuda yorum yapmadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner