Yükleniyor...
Cycecoin

XRP Yatırımcıları SEC’e Karşı Yasal İşlem mi Başlatacak?

XRP yatırımcılarının, ABD Rhode Island Bölge Mahkemesi’ne SEC’e karşı dilekçe sundukları iddia edildi. Dilekçe sahipleri, SEC’in davasını yatırımcılar için zararlı olarak nitelendiriyor

xrp ripple dava sec dilekce

XRP yatırımcılarının, ABD Rhode Island Bölge Mahkemesi’ne SEC’e karşı dilekçe sundukları iddia edildi. Dilekçe sahipleri, SEC’in davasını yatırımcılar için zararlı olarak nitelendiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple Labs aleyhine açılan dava XRP yatırımcılarını sert vurdu. Dava duyulduğundan beri, ABD müşterileri için dünya çapındaki kripto para borsalarında XRP liste dışı bırakıldı ya da işlemler durduruldu. Sonuç olarak, XRP fiyatı 14 günden daha kısa bir süre içinde %50’den fazla düştü.

Ekran Resmi 2021 01 04 11.57.43

Ancak, SEC’in Ripple aleyhine dava açma kararını yasa dışı bir eylem olarak gören XRP yatırımcıları bu duruma daha fazla maruz kalmak istemiyor. İddialara göre bazı XRP yatırımcıları, ABD Rhode Island Bölge Mahkemesi’ne; SEC’e ve yeni başkanı Elad Roisman’a karşı dilekçe verdi. Toplamda 96 sayfalık dilekçede, XRP’nin ABD yasalarına göre neden bir güvenlik olmadığını özetleniyor.

Crypto News Flash’ın ulaştığı belgenin tamamına linkten ulaşabilirsiniz.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Cycecoin
1
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x