Yükleniyor...

XRP’de Günlük Aktif Adres Sayısı Artmaya Devam Ediyor

Piyasa değeri açısından üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP’nin yükselişi durmuş gözüküyor

XRP gunluk aktif adres sayisi

Piyasa değeri açısından üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP’nin yükselişi durmuş gözüküyor. Ancak, XRP’nin günlük aktif adreslerde (DAA) artış devam ediyor. Kripto para birimi analitik platformu Santiment’e göre XRP, yükseliş eğilimi gösteren birkaç altcoin’den biri.

XRP’nin Aktif Adresleri Şubat Zirvesinin Çok Altında

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

XRP’nin DAA sayısı, geçtiğimiz hafta kripto paranın yüzde 9,2 oranında geri çekilmesine rağmen 24 Ağustos’ta yedi günün en yüksek seviyesi olan 9.499’a çıktı. XRP, 13 Şubat’ta oluşturulduğundan bu yana en yüksek DAA sayısını (70.944) kaydetti. Karşılaştırma için, kripto para birimi 28 Aralık 2017’de 3.11 dolarlık zirvesine ulaştığında yalnızca 50.583 aktif cüzdanı vardı. Ancak XRP, ertesi gün ani bir şekilde düştüğü için kalıcı bir eğilimden ziyade bir anormallik oldu.

Bitcoin ve Ethereum, XRP’yi Geride Bırakıyor

Özellikle, XRP’nin günlük aktif adreslerinin sayısı Bitcoin ve Ethereum’a kıyasla son derece düşük kalmaktadır. BTC, 7 Ağustos’ta 2020’nin en yüksek seviyesi olan 1.120.216 aktif cüzdana ulaştı. BTC 22 Ağustos’ta 11.500 dolar seviyesinin altına düştükten sonra, kripto kralı ortalama 900.000’den fazla günlük aktif adresle devam etti. XRP’den yüzde 12.000’e yakın daha yüksek. Ethereum, 28 Temmuz’da 523.470 yerel zirveye ulaştıktan sonra günlük 400.000 kullanıcıya hitap ediyor.

XRP ile en büyük iki kripto para birimi arasındaki bu kadar büyük bir boşluğun olması çok şaşırtıcı bir durum oluşturuyor. XRP Ledger’ın geliştirici Matt Hamilton bu farkı, XRP’nin alt adresler oluşturmaya izin veren “hedef etiketi” özelliğine sahip olmasıyla açıklıyor:

“XRP, alt adreslemeyi kolaylaştırdığı için, BTC’den çok daha verimli. Yani tek bir XRP adresi tüm borsaya hizmet edebilir. “


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x