Yükleniyor...

XRP Yükselişini Sürdürecek mi? XRP Fiyat Analizi

Bugün sizlerle birlikte piyasadaki olumsuz havaya rağmen düşmeyi reddeden XRP’yi inceleyeceğiz.

Bugün sizlerle birlikte piyasadaki olumsuz havaya rağmen düşmeyi reddeden XRP’yi inceleyeceğiz. 

Santiment Verileri Ne Söylüyor?

Zincir üstü analitik platformu Santiment’in son verileri, Ripple’ın birkaç yükseliş işareti gösterdiğini ortaya koydu. Bu işaretler, XRP yatırımcılarını yeni yılda kazanımlara yönlendirebilir. Coinmarketcap verilerine göre 34 cent civarında fiyatlanan XRP, son altı ayda çoğunlukla 28 ve 54 cent aralığında işlem gördü. Bununla birlikte varlık, 2021’den beri düşüş eğiliminde. 

Ancak Santiment, bunun bir üçgen formasyonunu tamamlayabilecek daha büyük bir yükseliş eğiliminin parçası olarak gördüklerini belirtti. XRP fiyatı bu üçgenin en altında olduğu için, bazı yatırımcılar bunu düşük riskli, yüksek kazançlı bir fırsat olarak görebilir. 

XRP Balinaları Ne Durumda? 

XRP ağındaki arz dağılımına ilişkin yapılan bir başka değerlendirme, bir milyon ila 10 milyon XRP tutan yatırımcıların son altı ayda varlıklarını %25 arttırdığını ortaya koydu. 

Balinaların ağ üzerindeki etkinliği de XRP fiyatının yönünün önemli bir belirleyicisi olarak değerlendirilebilir. Bununla birlikte Santiment, altcoinlerin değerindeki ısrarlı düşüş karşısında son altı ayda artan XRP birikiminin dibi görmüş olabileceğine de değiniyor. 

Garlinghouse, 2023’ten Umutlu

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, 3 Ocak tarihinde yaptığı bir Twitter paylaşımında, kriptolardaki düzenleyici netlik konusunda yorumlarda bulundu. Garlinghouse, 2023 yılında kripto endüstrisinde çığır açan bir düzenleyici netlik oluşturulacağı konusunda iyimser olduğunu belirtti. Garlinghouse, ABD’nin daha önce üzerinde çalışmış olduğu menkul kıymetler netlik yasası sorumlu finansal yenilik yasası, dijital varlıklar için netlik yasası gibi tasarıları örnek göstererek, ABD’nin 2023 yılındaki çalışmalarına boş bir sayfa ile başlamayacağını vurguladı. 

CEO bununla birlikte hiçbir tasarının mükemmel olmadığını ve muhtemelen herkesi tatmin edecek bir yasa tasarısı da olmayacağının altını çizdi. 

XRP Fiyat Analizi 

XRP’nin 30 günlük hareketli ortalamadaki piyasa değerinin gerçekleşen değere oranı, yatırımcıların gün içerisinde ortalama %7 kayıp yaşadığını gösterdi. Çoğu zaman yatırımcılar, zarara uğrayacakları için tokenlerini bu seviyelerde satmak konusunda isteksizdirler. Bu nedenle, yatırımcıların varlığı elinde tutması potansiyel olarak XRP değerinde bir ralliye yol açabilir. 

Bu metriği devam eden yükseliş trendi ve XRP fiyatının göreli istikrarı, piyasada yaşanan FUD’u ortadan kaldıracaktır. Ayrıca bu gelişme XRP fiyatında çok arzu edilen bir ralliye yol açabilir. 

Santiment verileri de son iki aydır olumsuz yatırımcı duyarlılığıyla boğuşan XRP fiyatının tüm bu olumsuzluklara rağmen negatif yönde etkilenmediğinin altını çiziyor ve bu durumla ilgili şu yorumu yapıyor: “Bir varlığın fiyatı bazen perakende yatırımcıların hislerine aykırı olabilir, bu da düşüş görünümü olsa bile fiyatın yükselebileceği anlamına gelir.” 

Bu gelişmelerden de anlayacağımız üzere XRP balinaları ve XRP ile ilgili veriler yükselişin yakın olduğunu gösteriyor. Peki takip etmemiz gereken destek ve direnç seviyeleri nereler dilerseniz onlara da bir göz atalım. 

34 cent seviyesinde fiyatlanan XRP yükselişine devam ederse karşılaşacağı ilk direnç noktası 37 cent bölgesinde yer alıyor, varlığın ikinci direnç seviyesi ise 40 cent bölgesinde bulunuyor. Olası bir düşüş durumunda ise takip edilecek destek seviyeleri 34 ve 30 cent noktalarında yer alıyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x