Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple (XRP) XRP Yükselişini Sürdürmeye Devam Ediyor!

XRP Yükselişini Sürdürmeye Devam Ediyor!

ABONE OL:google-news
PrimeXBT

XRP’nin günlük işlem hacmi, dijital varlık Tether’i (USDT) geçerek piyasa değeri bazında üçüncü en büyük kripto para birimi haline geldikçe rekor seviyeye yükseldi.

CoinMarketCap‘ten gelen veriler, XRP’nin 22 Kasım’da piyasa değerinin 22,2 milyar doların üzerine çıkmasıyla 2020’nin en yüksek seviyesi olan 0,49 dolara yükseldiğini ortaya koyuyor. O gün günlük işlem hacmi 16,99 milyar dolar ile rekor bir yüksekliğe ulaştı. Buna karşılık, XRP’nin günlük işlem hacmi, Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan coin başına 3.84 doları kaydettiğinde 9.5 milyar dolar civarında seyrediyordu.

XRP Gün Geçtikçe Rekor Kırıyor

Yazının yazıldığı saat itibariyle baktığımızda ise XRP, ciddi yükselişlere tanık olmuş durumda. Kripto para birimi CMC verilerine göre 0.70 dolardan işlem görürken, birkaç saat önce 0.73 dolara ulaşmıştı. XRP’nin piyasa değeri yazının yazıldığı sırada 32 milyar doların üzerinde, günlük işlem hacmi ise 27.2 milyar dolar civarında seyrediyor.

Ekran Resmi 2020 11 24 08.51.00

XRP, son birkaç günde fiyatlanma yaşasa da analistler üçüncü en büyük kripto para biriminin yükseliş momentumunu sürdürebileceğine ikna olmadı. Kripto stratejisti ve tüccar Michaël van de Poppe, Ripple’ın yerel varlığının muhtemelen bir düzeltme yaşayacağına
inanıyor:

“0,27 ila 0,30 ABD doları arasındaki önceki direnç aralığının önemi göz önüne alındığında, bir dürtü dalgası görmeden önce kesinlikle bu bölgeye yönelik bir düzeltme görmemiz beklenebilir.”

Ripple, toplam XRP arzının yarısından fazlasının sahibidir ve çok sayıda XRP’yi emanet hesaplarında kilitlenmiştir. XRP, yazının yazıldığı sıradaki verilere göre son 24 saatte %52, son 7 günde ise %135 oranında artış yaşadı.

Sabah saatlerinde popüler altcoin 0.73 dolar civarında işlem görüyordu. Fakat daha sonra satış yiyerek gerileme yaşadı. Fakat şimdi ufaktan da olsa bir toparlanma gördü.

Analistler Ne Diyor?

Yerli analistlerden Richard Sorge, XRP’nin düzeltme potansiyeli hakkında açıklamalarda bulundu. FOMO’nun yüksek olduğu ifade eden analist, şunları söyledi:

“XRP için düşüncem şu şekilde arkadaşlar; 4010-4324 satoshi aralığı kuvvetli direnç. Buranın üzeri bir %100 daha getirir. Red yerse alt destekler takip edilmeli. Eğer ki büyük borsalar airdropu destekleyeceklerini açıklarlarsa bu direnç direkt kırılır. FOMO Yüksek. Usd bazlı ise 0.816-0.872 aralığı güçlü bir direnç.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar