Yükleniyor...

XRP %34 Arttı ve Artmaya Devam Ediyor! Yükselişin Ardında Ne Var?

SEC eski başkanı Jay Clayton, görevini bırakmadan hemen önce, önde gelen blokzinciri şirketi Ripple’ı XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak satma suçlamasıyla 1.3 milyar dolarlık dava açmıştı

xrp yuzde 34 artti yukselisin ardinda ne var

SEC eski başkanı Jay Clayton, görevini bırakmadan hemen önce, önde gelen blokzinciri şirketi Ripple’ı XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak satma suçlamasıyla 1.3 milyar dolarlık dava açmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dava haberlerinin ardından XRP, oldukça sert bir düşüş yaşadı. 23 Aralık günü %50’den fazla değer kaybetti ve CoinGecko verilerine göre, 0.5264 dolar seviyesinden 24 Aralık’ta 0.2580 seviyesine kadar geriledi. XRP’de gerçekleşen satışlar nedeniyle, önde gelen altcoin 3. sıradan 4. sıraya geriledi.

XRP (XRP) Neden Yükseliyor?

XRP’nin fiyatı, Elad Roisman’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı olarak atandığı haberlerinin ardından yükselmeye başladı.

XRP, dün yaşadığı sert düşüşün ardından, %34.7 oranında yükselerek ciddi bir toparlanma yaşadı. Altcoin, yayın saati itibariyle 0.3559 dolar seviyesinden işlem görüyor. Birçok yorumcuya göre, XRP’nin yükselişi SEC’in yeni başkanı Elad Roisman ile ilgili. Roisman, kripto para ve blokzinciri teknolojisi yanlısı olması ile biliniyor.

Roisman Temmuz 2018’de, komisyonun kural, düzenleme ve yönergelerinin kripto paralar ve blokzinciri teknolojisi bağlamında yeniden düzenlemesi gerektiğini söylediği için kripto para dünyasının bir müttefiki olarak gösteriliyor. 

Kripto para ve XRP topluluğundaki pek çok kişi, Başkan Roisman’ın XRP’yi bir menkul kıymet olarak adlandırmasının yarardan çok zarar getireceğini fark etmesini umut ediyor.

Ancak bazı yorumcular ise bu görüşe katılmıyor. Kripto para analisti KriptoLevent, SEC başkanının değişmesinin süreç üzerinde çok fazla etkili olmayacağını söylüyor:

Bununla birlikte, bazı yorumcular ise dava hakkında gelişme yaşanmış olabileceğine dikkat çekiyor. Kripto para analisti Dr. Hardfork şunları söyledi:


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x