Yükleniyor...

XRP’de Neler Yaşanacak: Yükseliş mi Düşüş mü Bekleniyor?

CoinMarketCap verilerine göre Tether’in hemen ardından 4.

xrp fiyatında neler yaşanacak

CoinMarketCap verilerine göre Tether’in hemen ardından 4. sırada bulunan XRP, önümüzdeki dönemlerde yükselişe geçecek mi?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde satıcılar XRP’de önemli bir hamle gerçekleştirerek kripto para birimini 0.19 dolar desteğinin altına itti. Kripto para birimi U.Today’den ünlü analist Denys Serhiichuk’a göre; eğer alıcılar XRP fiyatını yükseliş trendine geri yollayamazsa, düşüş aşağıda yer alan grafikteki aşağı kanalın üst mor kenarına kadar yaşanabilir.

xrp analiz

Fakat analiste göre eğer satın alma hacmi artarsa kripto para birimi ortalama fiyat alanına geri dönebilir. Serhiichuk’a göre XRP, düşen kanaldan bir türlü çıkamıyor. Bunun sebebi ise düşen ticaret hacmi. Analist aşağı yönlü bir kırılma durumunda XRP’nin 0.174 seviyesine düşeceğini ifade ediyor.

Tavşan: Risk Oldukça Düşük

Yerli analist Berk Tavşan ise son haftalarda XRP’de hacmin yükseldiğini, riskin ise oldukça düşük olduğunu dile getiriyor. Tavşan, şu ifadeleri kullanıyor:

“Alım için düşük timeframe’de bullish pattern aranabilir.Son haftalarda gerçekleşen işlem hacmini boğa koşusundaki hacimle bile kıyasladığımızda kayda değer bir fark olduğunu görüyoruz”

Analist ayrıca bu analizinin daha detaylı versiyonunu Youtube kanalından yayınladı:

Ayılar Avantajlı

CoinTelegraph analistlerine göre XRP’de şu an ayılar avantajlı. Eğer altcoin’de bir kırılma yaşanırsa ve üçgenin altında kapanış yaşanırsa ayılar fiyatı 0.162 dolara daha sonra da 0.144 dolara çekebilir.

CoinMarketCap’teki dördüncü sırada yer alan kripto para birimi mevcut seviyelerden dönüp üçgenin düşüş trendi çizgisinden koparsa, bu düşüş görünümü geçersiz kılınacaktır. Üçgenin üzerindeki bir kapanış fiyatı 0.214616 dolara ve ardından 0.235688 dolara itebilir.

Fiyat Hareketlenmesi Yaşanabilir

XRP hakkında değerlendirmelerini paylaşan bir diğer analist AB STOCKER ise altcoin’de büyük bir fiyat hareketlenmesi olabileceğini düşünüyor. Analist XRP’nin yönü hakkında kararsız kaldığını, aşağı ya da yukarı yönlü olarak yüzde 40’lık bir dalgalanma olabileceğini ifade ediyor.