XRP'nin Fiyatlanmasının Önündeki Olası Büyük Engel • Coinkolik
Yükleniyor...

XRP’nin Fiyatlanmasının Önündeki Olası Büyük Engel

Ripple'ın XRP'si son haftada ciddi bir ivme kazanarak yükselişe geçti.

XRP SEC Fiyatlanma onundeki engel ripple fiyat xrp fiyat

Ripple’ın XRP’si son haftada ciddi bir ivme kazanarak yükselişe geçti. XRP, son 2 gündür Bitcoin öncülüğünde devam eden düşüşe rağmen kritik destek seviyelerine tutunarak, bazı analistlerin beklediği çakılmayı yaşamadı.

Sabah saatlerinde haberini verdiğimiz gibi Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP’nin SEC tarafından menkul kıymet olarak değerlendirilmesi ihtimali hakkında açıklamalarda bulundu.  Uzmanlar böyle bir durumun yaşanması halinde bunun hem Ripple hem de XRP için korkunç olacağını değerlendirirken, kafalarda XRP’nin fiyatının akıbetinin ne olacağı sorusu belirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple CEO’su Garlinghouse, bu olumsuz senaryo hakkında değerlendirmelerde bulunarak; böyle bir durumun gerçekleşmesi halinde ABD’deki yatırımcıların XRP ile işlem yapabilmeleri için lisanslı bir broker’a ihtiyaç duyacağını ifade etti. Böyle bir durumda aynı şey Ripple için de geçerli olacak. Fakat şöyle önemli bir nokta bulunuyor, Ripple’ın müşterilerinin çok ufak bir kısmı ABD’den. Bu nedenle şirketin böyle bir durumdan olumsuz anlamda etkileneceğini söylesek de bu etkinin çok şiddetli olmayacağını dile getirebiliriz.

XRP Fiyatına Etkisi Ne Olur?

Bazı analistlere göre XRP için en büyük endişe, SEC’in kripto para birimini bir menkul kıymet olarak görmesi, çünkü bu, Coinbase hariç tüm önde gelen kripto para borsalarında XRP’nin fiyatı üzerinde ciddi sonuçlar doğurabilir. XRP’ye karşı olumsuz bir kararın diğer birçok önde gelen altcoin’de de dalgalanma etkisi olabileceğine dair korku da var. Bu arada yine iddialara göre birçok bağlı Ripple kuruluşu da bu durumdan ötürü zarar görebilir.

PayPal Konusuna da Değindi

Garlinghouse, PayPal’ın XRP’yi bünyesine katmamasının sebebi hakkında da konuştu. CEO’ya göre şirketin bunu yapmasının sebebi SEC’in XRP hakkındaki tutumunun henüz belirsiz olması.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x