Yükleniyor...

XRP’nin Yükseliş Trendinden Yararlanamayacağını Gösteren 3 Gösterge

Tüm gözler Bitcoin'de olmasına rağmen, XRP ve diğer altcoinlerdeki ralli aldatmacası da son birkaç hafta içinde büyüdü.

xrp 1

Tüm gözler Bitcoin’de olmasına rağmen, XRP ve diğer altcoinlerdeki ralli aldatmacası da son birkaç hafta içinde büyüdü. Ethereum son birkaç hafta içinde BTC’ye karşı son derece güçlü bir ralli başlattı ve kurumsal satın alma baskısı ile birlikte olumlu haberlerin de etkisiyle destek seviyesini yeniden kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçen yıl CNN’de öne çıkan bir kripto trader’ı olan Luke Martin, aşağıda görülen dört grafiği yayınlayarak hype’ı özetledi. Martin grafikleri referans alarak şunları yazdı:

“Grafikler genellikle aynı görünüyor. Bazıları yükseliyor. Bazıları biraz gecikiyor. Ama birlikte zirve /dip oluşturmaya eğilimliler. EOS ve XRP en düşüklerden sadece %5 oranla daha geride kalıyor.”

Bu çizelgeler kripto pazarında büyük bir satışın engellenmesi ile XRP’nin (ve EOS’un) Bitcoin’e karşı önemli bir yükseliş elde etmeye hazır olduğunu gösteriyor. Ethereum’u bir sonraki yükseğe kadar takip ederse, XRP pazar liderine karşı %20 artış kazanabilir.

Ancak bu altcoinin tablodaki diğer altcoinlerin gördüğü gücü göremeyeceğine dair işaretler var.

Ripple’da Kayıp

XRP ile yakından bağlantılı olan Amerikan fintech şirketi Ripple, XRP Piyasaları Başkanı Miguel Vias’ı kaybetti. Varlığın benimsenmesini artıran kripto para biriminin satışındaki rolü büyüktü.

Şirketteki bir dizi yönetici daha önce ayrılmıştı. Baş Pazar Stratejisti Cory Johnson ve şu anda Binance’ın ABD borsasının CEO’su olan Catherine Coley, Ripple’ın son zamanlarda yeni roller arayan üst düzey yöneticileri arasındadır.

Daralan Bir Topluluk

Ancak yeni veriler XRP ve Ripple’ı çevreleyen topluluğun, varlıktaki olumlu gelişmelere rağmen küçülmeye başladığını gösteriyor.

EToro ve TIE’nin “Dijital Varlıkların Durumu, 2020 Q1”ine göre bu yılın ilk çeyreğinde, kripto para birimini “tartışan” Twitter kullanıcılarının sayısı %16 düşerken, varlık aynı dönemde %9,51 düşüş yaşadı.

Buna ek olarak, kripto trader’ı Zytek tarafından paylaşılan veriler de kripto merkezli Telegram sohbet odalarında üye sayısının önemli ölçüde düştüğünü gösterdi. Özellikle Ripple kanalı için, üyeler Haziran 2018’den bu yana %63.89 oranında düştü ve sayı 64.525 üyeden bugün 23.299’a düştü.

XRP Zarar Görüyor

Teknik analiz açısından, birçok trader hala XRP’nin ABD doları karşısındaki grafiğinin üzücü olduğunu düşünüyor, bu da varlığın Bitcoin’e karşı performansı için çok daha iyi görünmüyor.

Kripto grafik uzmanı Byzantine General, XRP’nin makro bakış açısıyla kötü bir noktada olduğunu vurgulayarak, bu duygularını açıkça ortaya koydu.

Uzman kilit yatay destek bölgelerindeki “çifte reddetme”ye ve XRP’nin şu anda çok az tarihsel likidite bulunan bir bölgeye girmekte olduğuna işaret ederek şunları söyledi:

“Bu muhtemelen şimdiye kadar gördüğüm en korkunç grafiklerden biri. Bu tabloya dayanmak istemem.” dedi.