Yükleniyor...

XRP’ye Dayalı ETP, Avrupa’nın En Büyük Üçüncü Borsasında Listelendi

SIX İsviçre borsası, son zamanların en tartışmalı kripto para birimlerinden birisi olan XRP tarafından desteklenen borsada işlem gören bir ürünü listeliyor.

ripple xrp listelendi

SIX İsviçre borsası, son zamanların en tartışmalı kripto para birimlerinden birisi olan XRP tarafından desteklenen borsada işlem gören bir ürünü listeliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Londra merkezli kripto para yöneticisi CoinShares, yeni bir XRP’ye dayalı borsada işlem gören ürününün (ETP) piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Ürün XRPL kodu altında, 1,6 trilyon doların üzerinde toplam piyasa değeri ile dünyanın üçüncü büyük borsası olan Zürih merkezli SIX Swiss’te işlem yapacak. Her birim, şu anda yaklaşık 68 dolar değerinde olan 40 XRP token’ını temsil ediyor. XRP ETP’nin temel ücreti ise yıllık yüzde 1,5 olarak belirlendi.

Nisan ayında, Avrupa’nın en büyük varlık yöneticisi CoinShares Litecoin için de benzer bir ürün piyasaya sürdü. Bu yılın başlarında şirket, Bitcoin ve Ethereum tarafından desteklenen ETP’leri de tanıttı.

CoinShares’ın XRP ürününün piyasaya sürülmesi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından bağlı şirket Ripple aleyhine açılan bir dava nedeniyle birden fazla borsanın token’ı liste dışı bırakmasına rağmen gerçekleşiyor. Örneğin Bitwise, dava açıklandıktan sonraki gün XRP’yi endeks fonundan çıkarmıştı.

ABD’deki yasal sıkıntılara rağmen XRP, Binance ve Huobi gibi bir dizi küresel borsada işlem yapmaya devam ederek yeni hacim rekorları kırdı. U.Today tarafından bildirildiği üzere, Swiss Lykke şu ana kadar #RelistXRP hareketine boyun eğen tek borsa.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x