Yükleniyor...

Y Kuşağının Kripto Para Borsalarına Güveni Tam

Yatırım platformu eToro, milenyum kuşağının yatırım tutumlarına ilişkin bir araştırmaya imza attı.

Y Kuşağı Kripto Para Borsası

Yatırım platformu eToro, milenyum kuşağının yatırım tutumlarına ilişkin bir araştırmaya imza attı. Yapılan araştırmaya göre, Y kuşağı yatırımcılarının büyük çoğunluğu kripto paralara Amerika borsalarından daha fazla güveniyor.

Y Kuşağı Kripto Paralara Oldukça İlgi Gösteriyor

Araştırmanın sonuçlarına göre, online yatırım yapan milenyum kuşağının yüzde 43’ü kripto para yatırımlarına geleneksel borsalardan daha fazla güveniyor. Buna karşılık Y kuşağının yüzde 93’ü ise geleneksel finans kurumlarının kripto para yatırım seçeneği sunmaları durumunda daha fazla yatırım yapacaklarını belirtiyor. Ayrıca, daha önce kripto para yatırımı yapmayan milenyum kuşağının yüzde 71’i geleneksel finans kurumlarının böyle bir seçenek sunmaları durumunda kripto paralara yatırım yapacaklarını söylüyor.

eToro Amerika Genel Müdürü Guy Hirsch araştırmaya ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Hirsch, piyasanın geleneksel borsalara olan güveninin kripto para kaydığını ve bunun adeta bir kuşak tarafından gerçekleştirildiğini belirtti. Hirsch, değişmezliğin Blockchain’e özgü olduğunu ve bunun gerçek zamanlı denetimin mantıklı ve uygun maliyetli olmasını sağladığını dile getirerek bunun Y ve X kuşaklarının kripto para borsalarının manipülasyona uğramayacaklarına neden güvendiklerini açıkladığını söyledi.

Araştırmaya katılanların yüzde 45’inin emeklilik tasarruf planlarında kripto paraları da görmekten memnuniyet duyacaklarını dile getirmesi ise bir diğer dikkat çekici detay. Özellikle online yatırım yapanların yüzde 74’ü bu seçeneğin emeklilik planlarında kesinlikle olması gerektiği görüşünde.

Araştırma Eylül 2018’de eToro adına piyasa araştırması ve strateji şirketi Provoke Insights tarafından gerçekleştirdi. Araştırmaya 20 ile 65 yaş arasında online yatırımcı katıldı ve hata payının yalnızca yüzde 3 civarında olduğu açıklandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner