Yükleniyor...

Yakalanan Thodex CEO’su Mahkemeye Çıktı

Geçtiğimiz günlerde Arnavutluk'ta yakalanan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer mahkemeye çıktı.

Yakalanan Thodex CEOsu Mahkemeye Cikti

Geçtiğimiz günlerde Arnavutluk’ta yakalanan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer mahkemeye çıktı.

Kripto para borsası Thodex’in firari kurucusu Faruk Fatih Özer, yapılan yakalama operasyonuyla Arnavutluk’ta yakalanmıştı. Ardından İnterpol Daire Başkanlığı, Türkiye’ye getirilmesi için iadesi işlemlerine başladı ve Fatih Özer, Arnavutluk’tan alınarak ülkemizde yargı karşısına çıkarıldı.

Thodex Kurucusu Fatih Özer Mahkeme Karşısında

thodex

Fatih Özer’in 1 Nisan 2021 akşamı yurt dışına çıktığı tespit edilmişti. Olaya dahil olan birçok kişi gözaltına alınmıştı fakat Fatih Özer bulunamamıştı. Kırmızı bültenle aranan Özer’in Arnavutluk’ta kaldığı yer tespit edilse de kaçmayı başarmıştı. Yaklaşık 1 yıldır yakalama çalışmaları sürdürülen Fatih Özer, Arnavutluk’ta yakalandı ve Türkiye’de mahkemeye çıkarıldı.

Duruşmada Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında alınacak güvenlik önlemleri belirleneceği de belirtildi. Ayrıca elde edilen bilgilere göre Elbasan Savcılığı, Özer’in tutuklanmasının yasal olduğunu belirtti ve bu nedenle Özer hakkında tutukluluğun devamını talep etti.

Ayrıca Özer’in, Mayıs ayında Vergi Denetim Kurulu’na istediği evrakları teslim etmediği ve yıllar önce vergi kaçırmaya başlaması hakkında ikinci “Vergi Usul Kanunu’na muhalafet” suçundan bir davası daha bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner