Yükleniyor...

Yaklaşan Fırtına Rotayı Değiştiriyor: Bitcoin (BTC) Balinaları Tasfiye Öncesi Pozisyon Alıyorlar!

Kripto analitik platformu Santiment'teki araştırmacılar, Bitcoin (BTC) satın alan kripto balinalarının sayısındaki değişimi izleyerek analiz ediyorlar.

Yaklaşan Fırtına Rotayı Değiştiriyor Bitcoin BTC Balinaları Tasfiye Öncesi Pozisyon Alıyorlar

Kripto analitik platformu Santiment’teki araştırmacılar, Bitcoin (BTC) satın alan kripto balinalarının sayısındaki değişimi izleyerek analiz ediyorlar.

Bitcoin (BTC) Balinaları Yarılanma Öncesi Satış Yapabilir

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yeni bir rapora göre, 1.000 ile 10.000 BTC’ye sahip olan Bitcoin balinaları, bu hafta BTC sayılarını arttırmaya başladı ve bu da yarılanmanın oluşturacağı tasfiye beklentisiyle kısa vadede, Bitcoin’i yüksek fiyattan satmaya hedeflediklerini gösterebilir. Santiment ayrıca, Bitcoin fiyatında bir düşüş beklentisiyle trader’ların zirvede satmaya çalışabileceklerini gösteren ek bir işaret olarak, hareketsiz kalan önemli sayıda adresin artık BTC’lerini hareket ettirdiğini söylüyor.

Santiment’in başkanı Dino Ibisbegovic’e göre, Bitcoin yarılanmasını çevreleyen genel duygu da değişiyor olabilir:

Sosyal medya verilerimiz, yarılanma öncesi fiyat hareketleri konusunda gittikçe düşüş eğilimi gösteriyor…

Geçen hafta, Bitcoin ile ilişkili ruh hali, çoğu sosyal ağda 9 bin dolara kadar inanılmaz derecede yüksekti. Ancak o zamandan beri ruh halinin azaldığını gördük. Bu, en çok geçen hafta BTC’de 3 aylık bir yükseliş eğilimi kaydeden Telegram platformunda dikkat çekiyor. Ayrıca, 9.000 doları aştıktan sonra BTC’ye ilgi keskin bir şekilde düştü.