Yükleniyor...

Yapılan Araştırmaya Göre ABD, Kripto Paraya En Hazır Ülkeler Listesinde İlk Sırada Yer Alıyor

ABD, yapılan bir araştırmaya göre aldığı 7.

abd

ABD, yapılan bir araştırmaya göre aldığı 7.13 puanla dünyanın “kriptoya en hazır ülkesi” konumunda yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para platformu Crypto Head’in gerçekleştirdiği araştırmaya göre ABD, dijital varlıkları benimsemeye en hazır ülke olarak görünüyor. Öte yandan Güney Kıbrıs Rum Kesimi de dijital paralarla en çok ilgilenen ülkedir.

Kimler Kripto Paraya Hazır?

Dijital varlıkların düzenlemeler açısından güvensiz doğasına rağmen, yatırımcılar arasında popülaritesi hala artıyor. Her ülkenin pazara yönelik kendine özgü bir yaklaşımı olsa da, Crypto Head, hangi ülkelerin buna en yatkın olduğunu açıkladı.

Platform, 100.000 kişi başına yıllık Google aramaları, kripto sorguları yıllık artışı ve ATM sayısı gibi çeşitli istatistikleri bir araya getirerek, 10 üzerinden 7,13 endeksiyle ABD’nin dijital varlıkları benimsemeye en hazırlıklı ülke olduğunu hesapladı. İkinci sırada 6,47 ile Güney Kıbrıs Rum kesimi yer alırken, ilk beşin geri kalanını Singapur (6,30), Hong Kong (6,27) ve Birleşik Krallık (6,06) oluşturdu.

Birleşik Krallık’ın kripto konusundaki sert tavrı ele alındığında, beşinci sıra Britanyalılar için bir başarı gibi görünüyor. İginç bir şekilde, nüfusu 2 milyonun biraz üzerinde olan küçük Slovenya ülkesi, 5.96’lık bir endeksle 7. sırada yer alıyor.

Kripto ATM’leri konusunda ABD’nin büyük bir üstünlüğü bulunuyor. ABD’de 17.436 cihaz ve ve bu da her 19.023 ABD vatandaşı için bir tane olduğun anlamına geliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x